💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університету : Філологічний факультет

Учора ми відзначали 165-ту річницю з дня народження патрона Львівського університету. ⁉ Проте, чи знаєте Ви, випускником якого факультету Університету є Іван Франко?

🔹 Відомо, що Франко записався (не вступив) на Філософський факультет Львівського університету, а його метою було здобуття фаху гімназійного вчителя української мови і літератури та класичної філології. Ця мрія про вчительську чи викладацьку кар’єру не здійснилась. На перешкоді стало багато причин, головно – його національно-політична діяльність.

🔹 Тим не менш, Іван  Франко – випускник Філологічного факультету Львівського університету, про що свідчить його диплом. Філологічні студентські студії патрона відбувались на кафедрі, яка зараз носить ім’я його учня і засновника наукового франкознавства як літературознавчої наукової галузі Михайла Возняка.

🔹 Створена в середині ХІХ ст. кафедра української словесності є праматір’ю всіх українознавчих кафедр сучасного Філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Кафедру представляв один із славетної «Руської трійці» (Руслан, Ярослав, Далібор) – Яків Головацький.

🔹 22 березня 1895 р. зробив спробу посісти місце на кафедрі Іван Франко. Він прочитав габілітаційну лекцію на тему «Поема Т. Шевченка „Наймичка”», що отримала високі оцінки у наукових колах Львова. Суспільно-політичні обставини, активна українська національна позиція видатного вченого спричинили те,  що австрійська адміністрація його кандидатури не затвердила.

🔹 Кафедра української літератури імені акад. Михайла Возняка – провідна франкознавча кафедра в Україні. З 1988 року на базі кафедри діє Інститут франкознавства, з 1996 року – Інститут літературознавчих студій. Крім франкознавчого, основними напрямками наукової роботи кафедри є медієвістика, дослідження «білих плям» в українській літературі, методика викладання української літератури в загальноосвітній та високій школах, сучасний літературний процес, історіографія літератури та інші літературознавчі галузі.

ℹ Більше про кафедру:

Facebook (https://www.facebook.com/profile.php?id=100070269248691&ref=bookmarks)

Instagram (https://www.instagram.com/ukr.lit.lnu/?utm_medium=copy_link)

Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC6JM4PH-2VKGIppgEF0h7ug)