#360_градусів_у_діяльності_львівського_університету : Юридичний факультет

Сьогодні розпочинаємо знайомити Вас з одним із найстаріших факультетів Університету – юридичним.
На початку своєї діяльності це був факультет «обох прав» на якому готували фахівців із канонічного та римського права за програмами єзуїтських шкіл – лідерів тогочасної освіти в Європі. Зайняття тоді проводились в форматі лекцій професорів на основі коментарів книг та жвавих студентських диспутах-змаганнях.
Сучасного вигляду факультет почав набувати за часів роботи Університету під владою Австрії. Були відкриті нові студії та навчальні дисципліни, серед яких: основи римського права, публічне право, історія державного устрою тощо. Через високу професійність та майстерність Львівської правничої школи випусники-юристи отримували посади суддів та високих чиновників у владі вже Коронного краю.
У післявоєнний період за часів радянської влади юристи швидко відновили свою роботу та почали розбудовувати свій факультет. У 1944 році на факультеті було всього 18 викладачів-юристів. Завдяки діяльності новообраного декана Петра Недбайла кількість студентів та викладачів з кожним роком все збільшувалась, а факультет почав брати участь в створення законів та нормативно-правових актів УРСР.
Нову сторінку та вектор в історії та діяльності факультету розпочато вже за часів незалежності України. Факультет почав розвиватись в напрямку західноєвропейської юридичної освіти з ідеєю верховенства права.
Сьогодні ж славні традиції, дух студентських прав та свобод, зрілість думок та поглядів й натхненна праця усього колективу – є тими важливими складовими, які відрізнають Львівську правничу школу з поміж інших вже багато століть.