#360_градусів_у_діяльності_львівського_університету : Педагогічний фаховий коледж        

Розпочинаємо знайомство із Педагогічним фаховим коледжем якому цього року виповнилось цілих 150 років. Як Ви вже певно зрозуміли, історія цього закладу сягає сивої давнини аж 1871 року. Саме того року відповідно до рішення Міністерства віросповідань і освіти Австрії у Львові було засновану державну жіночу учительську семінарію. Яка займалась підготовкою вчителів початкової школи.

За час свого існування коледж змінив своє ім’я більш як чотири рази, до нього приєднували музичне-педагогічне відділення, що з часом виокремилось та стало Львівським музично-педагогічним училищем імені Філарета Колесси. А ось 1 вересня 1990 року Львівське педучилище №1 було перетворено на Педагогічний коледж Львівського університету, а згодом до нього приєднали ще й Природничий та Правничий фаховий коледжі.

За 150-ти річну історію цей заклад випустив десятки тисяч вихователів та вчителів, серед яких є Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер) – письменниця, активістка українського жіночого руху; Марія-Іванна Вояківська (Грушевська) – перекладач, громадська діячка жіночого і просвітницького руху; Костянтина Малицька – педагог, прозаїк, перекладач, бібліограф, редактор, громадсько-просвітницька діячка; Ольга Бачинська (Барвінська) – вчителька, громадська діячка; Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – педагог, поетеса, письменниця, перекладач, культурно-освітня діячка, член спілки письменників України, а викладачами коледжу встигли побувати видатні постаті історії та культури нашої країни, зокрема: відомий мовознавець, етнограф, історик, громадський діяч Омелян Партицький; поет, прозаїк, критик, перекладач Осип Маковей та богослов, історик й міністр освіти УНР, професор Іван Огієнко.

Педагогічний фаховий коледж неодноразово був першопрохідцем в удосконаленні навчальної системи в Україні. Починаючи з 1993-го року випускники дошкільного виховання почали отримувати одну із додаткових кваліфікацій: «Вихователь логопедичних груп», «Організатор фізичного виховання в шкільному закладі», «Вихователь з правом навчання іноземної (англійської, німецької) мови», «Керівник образотворчої діяльності в дошкільному закладі». Окрім цього, в тому ж таки 1993-му році було розпочато підготовку вчителів англійської мови для загальноосвітніх шкіл, а у 1995-му – вчителів німецької мови. У 1996-му році відкрито нову спеціальність «Соціальна педагогіка», вперше в Україні. У 2003-му році впроваджено ще одну нову для української педагогіки спеціальність «Дефектологія» (сьогодні «Корекційна освіта»).

Сьогодні студенти та викладачі Коледжу працюють задля того аби освіта в Україні ставала сучасною та якісною, а старі методики та проблеми відходили в минуле.