Настав час познайомити вас із Хімічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка Львівського університету!

“Once a chemist, always a chemist.

It’s like the mafia – you know too much”

Цей текст, взятий до епіграфу “Живої книги історій успіху випускників хімічного факультету”, здавна гуляє у різних варіантах на просторах Фейсбуку. Фактично, він показує, що спільнота хіміків є справжньою Сім’єю (куди там тій мафії 😉 ) яка поєднує як нашу найбільшу цінність – випускників, якими ми пишаємося (а пишаємося ми усіма своїми випускниками) так і майбутніх наших студентів – школярів, які відкривають для себе реальні перспективи, які для них може відкрити наука ХІМІЯ.

Що ж це за книга? “Жива книга історій успіху випускників хімічного факультету” це книга, яка не матиме кінця, вона житиме на веб-сторінці факультету і буде постійно доповнюватись новими історіями успіху випускників, а ці історії, що вже є, будуть доповнюватись новими досягненнями. На цей момент в книзі зібрані історії випускників від ніби далекого 1947 року до зовсім недавнього 2015, і в кожній з них – своя історія успіху: адже успіхом є і забезпечення паритету в ядерних озброєннях часів “холодної війни” (саме так, наш випускник відіграв в цьому одну з ключових ролей), і створення нових ліків, які вбережуть величезну кількість життів на нашій планеті (один з наших випускників оперує науковими грантами від Національного Інституту Здоров’я (NIH) для боротьби з раком на суму понад $6 000 000 доларів США)), і розробку нових матеріалів, без яких є неможливим підняття в небо літаків та в космос літальних апаратів (наша випускниця керує низкою програм в дослідницькому центрі компанії “Pratt and Whitney” – вікіпедія підкаже, що то за компанія) і усвідомлення того, що саме завдяки тобі тисячі людей можуть насолоджуватись смаками улюблених солодощів чи соусів (ви знайдете історії наших випускників в компаніях Світоч/Nestle та McCormic).

Заінтриговані? Тоді заходьте на сторінку хімічного факультету у розділ “Випускники” і приємного читання!