В Університеті стартувала літня школа, присвячена вивченню технологій штучного інтелекту

27 червня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття літньої школи, присвяченої вивченню технологій штучного інтелекту – Аrtificial intelligence technology summer school. Проєкт організував Львівський університет за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Генеральним партнером школи є компанія EPAM, офіційними – SoftServe, Global Logic та Grammarly. Серед інших партнерів – компанії Squad, Ni-X, Folderly, ELEKS та Star. Учасники школи: компанії Avenga, NeuroForge, Fulbright Ukraine, Lviv IT Cluster, Marketer, BayHost, Kindgeek, Apix-drive, Iie, AMC Bridge. До організації Аrtificial intelligence technology: summer school 2022 також вже вкотре доєднуються викладачі Байройтського університету (Німеччина), співзасновники NeuroForge GmbH: Jonas Szalanczi та Martin Braun, а цього року проєкт підтримало Представництво Інституту міжнародної освіти – Програма імені Фулбрайта в Україні.

Метою проведення Літньої школи є стимулювання створення нових інноваційних програм зі штучного інтелекту, а також оновлення наявних, сприяння залученню експертів з метою формування кваліфікаційних вимог до освітніх програм, залучення учасників школи, вчителів, наставників та професіоналів галузі до роботи над реальними проєктами та дослідженнями, які відбуватимуться в процесі навчання.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. Він подякував учасникам, які знайшли в собі мотивацію навчатися у Літній школі. Окремо Віталій Михайлович підкреслив цінність того, що серед студентів Аrtificial intelligence technology summer school є молоді фахівці як із-за кордону, так і з різних областей України. Також проректор розповів присутнім про багатоаспектну діяльність Львівського національного університету імені Івана Франка у цифровій сфері і побажав учасникам успішного й натхненного навчання.

Надалі слово надали заступнику голови Львівської обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександру Кулепіну. Він висловив віру в те, що за розвитком ІТ-технологій – наше майбутнє, а молоді люди, які починають свій шлях у цій сфері мають всі шанси досягти високих цілей і стати успішними фахівцями. На переконання Олександра Кулепіна, саме такі люди будуватимуть сильну прогресивну державу.

Керівник EPAM University Program в Україні Денис Гриньов зазначив, що зараз, в умовах повномасштабної війни росії проти України, дуже важливо розуміти, що кожен з нас може і повинен робити. Зокрема, молодь повинна не припиняти свого навчання, створювати фундамент для своєї майбутньої професії, займатися особистісним розвитком, як би складно тепер це не було. Денис Гриньов переконаний, що плідною працею й активним навчанням, що поєднує в собі як фундамент класичної університетської освіти, так і досвід стажування в ІТ-компаніях, ми забезпечуємо добре майбутнє і собі, і своїй державі.

З теплими словами до присутніх звернувся голова Наглядової ради Університету, співзасновник та член Ради директорів IT-компанії SoftServe Тарас Кицмей. Він зауважив, що програма навчання у Літній школі є насиченою, цікавою та, що важливо, актуальною, а спікери – фахівці, які справді мають цінний досвід і якісні знання. Також Тарас Кицмей висловив радість з приводу того, що його рідний Львівський університет проводить такі добрі ініціативи з навчання молодого покоління експертів.

До учасників зустрічі звернувся також молодший віцепрезидент з інжинірингу компанії GlobalLogic Ігор Костів. Він розповів про напрямки діяльності своєї компанії та висловив щиру радість з приводу того, що кількість учасників Літньої школи лише зростає. За його словами, це дуже добрий знак і для організаторів, і для ринку праці, адже останньому потрібні молоді фахівці з новими ідеями. Також Ігор Костів пояснив важливість розвитку штучного інтелекту, зокрема, натякнув на можливості його застосування в умовах війни і навіть на полі бою.

Голова наглядової ради компанії ELEKS Володимир Складанівський подякував організаторам та учасникам за те, що така надзвичайно актуальна подія відбувається незважаючи на всі виклики часу. За його словами, дуже цінним є той факт, що попри старання ворога дестабілізувати наше суспільство, ми продовжуємо працювати далі задля нашого спільного майбутнього.

З учасниками також поспілкувалася керівниця освітнього комітету у Lviv IT Cluster Юлія Цимбала. Вона детально розповіла про роботу спільноти, яку представляє, та підкреслила, що Аrtificial intelligence technology summer school є чудовою можливістю для учасників створити власний цікавий проєкт, перейняти цінний досвід у наставників та колег і надихнутися на нові ідеї.

Привітала учасників Літньої школи і керівниця Центру маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Ольга Осередчук. Вона висловила щиру вдячність усім партнерам та організаторам Літньої школи й висловила переконання, що ці два тижні навчання зроблять усіх учасників ближчими до сфери штучного інтелекту.

На завершення урочистого відкриття модераторка зустрічі, працівниця Центр маркетингу та розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Анастасія Матвійчук ознайомила учасників з розкладом роботи Літньої школи, тематикою лекцій та окреслила організаційні нюанси роботи.

Літня школа працюватиме у дистанційному форматі за допомогою платформи Moodle. Навчання буде повністю англомовним і триватиме до 8 липня 2022 року. За словами організаторів, минулого року проєкт мав великий успіх, адже понад 300 учасників активно відвідували заняття та брали участь у практичних воркшопах. Цьогоріч до участі у школі зареєструвалися понад 400 охочих поглибити свої знання у сфері штучного інтелекту. Вже традиційно ділитися досвідом з учасниками будуть фахівці провідних компаній ІТ-індустрії.

Так, упродовж роботи літньої школи учасники прослухають цікаві лекції стосовно машинного навчання, використання різних мов програмування, важливості і методів розвитку софтскілів тощо, поспілкуються на актуальні теми з ІТ-фахівцями, і, а найголовніше, здобудуть практичний досвід, який стане незамінним під час подальшого навчання чи майбутнього працевлаштування. Після завершення навчання усі учасники отримають іменні сертифікати, які підтверджуватимуть здобуття відповідних знань і навичок.

Також в рамках роботи Літньої школи учасники працюватимуть над власними проєктами під керівництвом менторів ІТ-компаній. В основі стартапу повинна бути інноваційна ідея, реалізація якої в майбутньому матиме певне комерційне, освітнє чи соціальне значення.

Більше про Літню школу можна дізнатися за посиланням

Покликання на церемонію відкриття.

 

 

 

Більше фото