Академічна спільнота Львівського університету вшанувала пам’ять Івана Франка

28 травня 2024 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка взяла участь у пам’ятних заходах, присвячених 108-й річниці з дня відходу у Вічність видатного українця, письменника,  науковця, громадського діяча Івана Франка.

Традиційно у цей день Ректор, студенти, викладачі, працівники Університету віддали шану Іванові Франку, поклавши квіти до його могили на Личаківському кладовищі. Опісля разом із духовенством, зокрема отцем Назарієм Мисяковським та громадою міста, представники Львівського університету вшанували пам’ять Великого Каменяра, взявши участь у панахиді, під час якої схилили голову в молитві та неосяжній вдячності Івану Франку за неоціненний внесок у розвиток науки, літератури та становлення Української Держави.

Важливість і символічність меморіального заходу відзначив заступник директора з наукової роботи «Дому Франка» Ігор Медвідь, акцентувавши на наполегливості Великого Каменяра, його любові до праці й закликав усіх присутніх продовжувати великі справи видатного письменника. «Іван Франко заповідав нам, щоб не потоком шумних фраз, а тихою невтомною працею любити Україну. І багато хто з вас це робить на своїх місцях, пишучи добрі книжки, проводячи цікаві заходи, екскурсії, формуючи таким чином українську ідентичність, даючи молодому поколінню поживу для думки. Тому сьогодні вкрай важливо не лише пам’ятати про постать Івана Франка, але й надихатися його поетичним словом, наполегливо та невтомно працюючи задля України», ‒ зазначив Ігор Медвідь і закликав присутніх до читання поезії Великого Українця.

Під час меморіального заходу молодша наукова співробітниця «Дому Франка» Діана Горбань продекламувала вірш Івана Франка «Інвазія» та уривок із духовного заповіту українському народу ‒ поеми Івана Франка «Великі роковини». Урочистої тональності заходу додавав також хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», учасники якого проникливо та щиро виконали патріотичний музичний твір «Не пора, не пора» на слова Івана Франка та легендарну «Зродились ми великої години».

Традиційно, завершуючи захід, всі присутні виконали Державний Гімн України з вірою у перемогу нашої держави над підступним агресором та надією на непохитне збереження пам’яті про Великого Каменяра для прийдешніх поколінь українців.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото