В Університеті відбувся шаховий турнір серед юристів-міжнародників «Україно, вперед – до перемог!»

Шаховий спорт у Львівському національному університеті імені Івана Франка стає щоразу популярнішим, розширює коло зацікавлених учасників й органічно доповнює наукову складову університетського життя. Цього разу з ініціативи кафедри європейського права та кафедри фізичного виховання і спорту 19 жовтня 2023 року відбувся відкритий шаховий турнір під назвою «Україно, вперед до перемог!» серед юристів-міжнародників, присвячений 20-літтю кафедри європейського права та 30-літтю Української асоціації міжнародного права.

У шаховому турнірі взяли участь судді Європейського суду з прав людини, працівники факультету міжнародних відносин Львівського університету, юристи-міжнародники з інших освітніх та наукових установ України, а також запрошені гості. Зокрема, за першість в інтелектуальних змаганнях боролись суддя Європейського Суду з прав людини, перший віцепрезидент Української асоціації міжнародного права Микола Гнатовський, суддя Європейського суду з прав людини Латіф Гусейнов, доцент, доктор юридичних наук Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олег Тарасов, керівник Програми USAID «Права людини в дії» Тарас Цимбрівський, асистент кафедри європейського права Степан Бурак, доцентка кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Світлана Пик, керівник Пресцентру Університету Олег Вівчарик, доцент кафедри міжнародних комунікацій та цифрової дипломатії, кандидат політичних наук Ігор Іжнін, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби,  Ростислав Романюк та Заслужений юрист України Андрій Магера.

Учасників шахового турніру привітав проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. «Ми раді вітати усіх учасників шахового турніру, зокрема гостей, які мають можливість побувати у Львівському національному університеті імені Івана Франка, поринути в його атмосферу й дізнатись цікаві факти з його 360-літньої історії. Сьогодні ми робимо важливу справу – не лише обговорюємо актуальні питання і проблеми, пов’язані із міжнародним правом, але й граємо в шахи. Таким чином підтримуємо працівників, студентів та гостей Львівського університету. Усе це відбувається із вдячністю до Збройних сил України. Тож успіхів усім учасникам і до перемоги!», ‒ зазначив Володимир Качмар.

До вітальних слів долучилась президентка Української асоціації міжнародного права, професорка кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, докторка юридичних наук Ольга Буткевич, відзначивши, що  учасників шахового турніру у Львівському університеті об’єднує не лише міжнародне право, але й гра в шахи, що демонструє їхній високий інтелектуальний рівень та всебічну зацікавленість. Ольга Володимирівна побажала усім учасникам перемоги та цікавих і безкомпромісних протистоянь.

Учасників турніру також урочисто привітав віцепрезидент Української асоціації міжнародного права, завідувач кафедри європейського права Михайло Микієвич. Михайло Миколайович побажав усім учасникам цікавого проведення турніру і наголосив, що юристи-міжнародники ‒ це високоінтелектуальні люди, а відтак перемога міжнародного правопорядку з такими фахівцями ‒ неминуча.

До привітань також долучився суддя шахового турніру, старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту Святослав Попович, відзначивши, що можливість проведення такого заходу можлива завдяки титанічним зусиллям Збройних сил України, а в силах учасників – зробити шаховий турнір цікавим, насиченим та емоційним.

Надалі турнір «Україно, вперед – до перемог!» відбувся з форматом часу «3+2», під час якого учасники за п’ятьма шаховими дошками зустрілись у безкомпромісній боротьбі. Тож за результатами інтелектуальних змагань, заслужене ІІІ місце здобув суддя Європейського суду з прав людини Латіф Гусейнов, ІІ місце виборола доцентка кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського університету Світлана Пик, а з І місцем на шаховому турнірі серед юристів-міжнародників урочисто привітали суддю Європейського Суду з прав людини, першого віцепрезидента Української асоціації міжнародного права Миколу Гнатовського.

Щиро вітаємо усіх учасників та переможців шахового турніру у Львівському університеті і бажаємо якомога більше інтелектуальних здобутків!

Світлини: Олега Вівчарика та Ірини Онисько Більше фото