Академічна спільнота Університету відзначила День Української Державності

28 липня 2023 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка разом з усією Україною відзначає День Української Державності.

З нагоди свята, яке утверджує спадкоємність понадтисячолітньої історії українського державотворення, студенти, Ректор Володимир Мельник, проректори, декани та викладачі вшанували постать державотворця, політика і громадського діяча, всесвітньо відомого науковця, професора Львівського університету Михайла Грушевського. Представники Університету поклали квіти до пам’ятника Голові Центральної Ради Української Народної Республіки.

Сучасна Українська Держава була б неможливою без героїзму Збройних сил України та без подвигу Лицарів Небесної Сотні, серед яких – студенти, працівники та випускники Львівського університету. Шану подвигу новітніх Героїв України університетська спільнота віддали покладанням квітів до пам’ятника Героєві України, студентові географічного факультету Ігорю Костенку, який віддав своє життя на Майдані у Києві 20 лютого 2014 року в боях за демократичні цінності, нашу свободу і незалежність.

Ректор Володимир Мельник подякував кожному, хто долучився до відзначення Дня Української Державності і до вшанування постатей, які у різні періоди історії зробили вагомий внесок у становлення та розвиток України.

«Героїзм Збройних сил України і боротьба всієї Української Нації проти російського агресора доводять, що наша сила – у єдності, у консолідованій праці задля побудови Української Держави на основі національних інтересів та ідеалів. Дякую Вам за самовіддану працю на благо України, яка, переконаний, наближає нашу перемогу над агресором», – наголосив Ректор, звертаючись до університетської спільноти.