Австрійський славіст та україніст, професор Віденського університету Міхаель Мозер презентував у Львівському університеті книгу «Нові причинки до історії української мови»

За підтримки Представництва OeAD у Львові 31 жовтня 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка  відбулася презентація нової книги авторитетного австрійського славіста й україніста, професора Віденського університету, президента Міжнародної асоціації україністів Міхаеля Мозера.

Презентована книга вийшла друком під назвою  «New Contributions to the History of the Ukrainian Language» («Нові причинки до історії української мови» (Edmonton – Toronto 2016 | Canadian Institute of Ukrainian Studies (CIUS) Press.).  Студії охоплюють особливо гострі й контраверсійні проблеми історії української мови від ранньомодерного періоду до нашого сьогодення. Попри скромне авторське визначення – «причинки», книга є вагомим внеском у розвиток українського та слов’янського мовознавства й водночас слугує переконливим контраргументом тим, хто й досі наївно чи, навпаки, упереджено вважає, нібито «никакого украинского языка не было, нет и быть не может».

Як зазначив модератор презентації – доцент факультету журналістики Богдан Тихолоз, «професор Мозер не тільки висококваліфікований, компетентний і досвідчений учений-лінгвіст, а й володар рідкісного хисту – бачити проблеми там, де, здавалося б, давно вже все відомо, дивитися на них неупередженим поглядом, зрештою, писати та розповідати про це живою мовою, а не зарозумілим псевдонауковим сленгом».

У цьому можуть переконатись і самі читачі, адже попередні праці автора, зокрема перші «Причинки до історії української мови» є доступними в українському перекладі.

Від імені ректорату ЛНУ ім. Івана Франка проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька вручила професорові Міхаелю Мозеру символічний дарунок – копію давньоукраїнського писала (стилоса) княжої доби, знайденого археологами Університету, а також подякувала йому за вагомий внесок у розвиток україністики та популяризацію української мови й культури у світі та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Додамо, що в презентації також взяли участь: Почесний консул Республіки Австрії у Львові Маркіян Мальський, студенти й науковці Львівського університету, представники вищих навчальних закладів та академічних інституцій Львівщини (зокрема й Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України).

Світлини: Олександри Чури Більше фото