#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуГеографічний факультет

Бальтазар Гакет  (1739-1815) – природознавець, географ, геолог, лікар, педагог, вчений-енциклопедист, що зробив значний внесок в українську національну географічну культуру. Його можна назвати основоположником вивчення географії у Львівському університеті.

🔹  Народився у Франції, згодом жив і працював в Австрії та Словенії. У 1787 році вчений  переїжджає до Львова на запрошення тодішнього губернатора Галичини. Тут працює до 1805 р. на посаді професора природничого відділу Львівського університету.

🔹 Бальтазар Гакет став першим дослідником Українських Карпат і Галицьких околиць України. Однією з найважливіших його праць є опис подорожей по Північних Карпатах у 1788-1795 рр., що вийшов у 4-ох томах в 1790-1796 рр. В один із томів природознавець помістив невелику карту Карпатських гір. Таким чином, він вперше визначив характер простягання Карпат та цілісно їх оконтурив.

🔹 Науковець досконало володів багатьма мовами (німецькою, французькою, англійською, латинською, чеською, словенською, польською, українською). В Університеті  урядовим рішенням було запроваджено студії для студентів-українців. Б. Гакет був одним із перших, хто викладав українською мовою медицину і природознавство.

🔹 У 1797 р. дослідник здійснив подорож до Причорномор’я України, яку згодом теж описав у своїх працях.

🔹 Вчений  також організував мінералогічний кабінет в Львівському університеті, впорядкував і поповнював колекцію мінералів (більше 4 тис. експонатів), готував навчальні посібники, здійснював наукові подорожі.

🔹 Бальтазар Гакет вважається піонером альпінізму.