У День університету в холі головного корпусу відкрили благодійну виставку-аукціон “Воїни світла” Макса Вітика

День Львівського університету – це той день у році, коли кожен із нас, чи то студент, чи викладач, чи випускник, відчуває себе піднесено та зворушливо насамперед тому, що навчальний заклад – це не лише фундамент, стіни й дах – це кожен із нас – люди, які творять у ньому історію й сучасність.

По-справжньому історичною для академічної спільноти стала 24-та річниця отримання статусу Національного, адже для всіх охочих з ініціативи нашого випускника геологічного факультету, українсько-американського художника Макса Вітика в холі головного корпусу відкрилася його авторська виставка картин «Воїни світла» – цикл полотен, які уособлюють боротьбу українського народу в часи Революції Гідности.

Митець розповів: “Я ніколи не міг уявити, що колись стіни Головного корпусу, на які в студентські роки я дивився із захопленням та піднесенням, довершуватимуть мої роботи. Радію, що в такий спосіб є можливість не просто поділитися з академічною спільнотою творчістю, але й зробити добру справу для викладачів, студентів та випускників, які захищають наші кордони у лавах Збройних Сил України”.

Офіційне відкриття виставки розпочалося о 17:00. Під звуки гри Народного камерного оркестру хол головного корпусу наповнювався людьми. Захід відвідали також і почесні гості – голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, перший заступник Міського голови Андрій Москаленко, військовослужбовець ЗСУ та доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Олексій Кравчук, а також чимало випускників-учасників благодійного аукціону “Зустрінься із випускником”.

Зі вступним словом до присутніх звернувся ректор Львівського національного університету, доктор філософських наук, член-кореспондент Національної академії наук України Володимир Мельник. У своїй промові він вкотре нагадав про важливість підтримки Збройних Сил України, наголосив на багатстві культури й історії нашої держави та радо привітав у рідних стінах випускника геологічного факультету Макса Вітика. “У час кардинальних змін і постійної боротьби нашого народу ми відзначаємо пам’ятний день для нашого навчального закладу й вітаємо Максима з поверненням до своєї Alma Mater уже не як студента, а як успішного чоловіка та художника. Вітати Максима сьогодні тут і мати змогу споглядати його мистецькі твори – це дійсно символічно. Як і те, наскільки ці картини чуйно передають емоції та прагнення наших Воїнів світла. Дивлячись на них, справді не можеш втратити віру в те, що навіть після затяжної темряви нас чекатиме світло, за котре щодня борються наші відважні воїни», – зазначив Володимир Петрович.

Далі відвідувачі мали змогу роздивитися виставку та послухати чарівний спів заньківчан, випускників Львівського університету: Ревкевич Наталії, Романа Гавриша та Назарія Московця.

Це дійство було б неможливим, якби не Збройні Сили України, які щодня боронять суверенітет держави і життя кожного українця з надлюдською відвагою та відданістю. Тож ми всією нашою університетською спільнотою висловлюємо вдячність нашим захисникам та закликаємо донатити для ФранКотиків, адже виставка Макса Вітика у Львівському університеті – не лише про можливість доторкнутися до духовного, а й спосіб зібрати кошти для військових нашої академічної спільноти.

Загалом завдяки організованій виставці та благодійному онлайн-аукціоні “Зустрінься із випускником” вдалося зібрати понад 240 тисяч гривень, котрі зовсім скоро підуть на допомогу нашим захисникам. Якщо ви також хочете допомогти Франкотикам ЗСУ, то поповніть банку за покликанням. Її відкрив для події наш випускник, викладач університету та волонтер Святослав Літинський.

Також під час події стартував тихий аукціон двох картин митця та продаж артальбомів із різними циклами робіт Макса Вітика: “Геологія”, “Галюцинації” та “Воїни світла” (за донат від 500 гривень). Така можливість є й сьогодні, тож закликаємо охочих поставити ставку чи придбати книгу у Центрі маркетингу та розвитку Львівського університету (marketing@lnu.edu.ua).

Особливо приємною та важливою є підтримка партнерів, тож ми щиро вдячні координатору виставки, керівнику відділу експозиції Львівської національної галереї мистецтв пану Андрію Рибці, ведучому Богдану Козлінському, фотографам: Святославу Сідлецькому (ГО “Спалах моментів”), Анні Лукачук та Христині Палагняк; бренду “Fiorelli”, компанії “Backstage rent”, ІТ-компанії “Intellias”, університетським підрозділам: Музею історії Університету, Видавництву ЛНУ ім. І. Франка, Центру мережевих технологій та ІТ-підтримки, Центру культури та дозвілля, факультету культури та мистецтв, студентській їдальні; а також волонтерам та всім, хто доклався до організації, аби цей чудовий благодійний вечір відбувся.

Нагадуємо, що виставка триватиме упродовж місяця, тож і ви можете відвідати її у холі Головного корпусу Львівського університету, ознайомитися із витворами Макса Вітика та пожертвувати кошти для наших ФранКотиків.

Підсумувати подію хочемо влучними словами проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації, голови правління Асоціації випускників ЛНУ ім. І. Франка Віталія Кухарського: «Картини і університет, наче створені одне для одного. Серед усіх можливих місць, мені видається, саме тут їхній потенціал та велич розкриваються найбільше. Тож хай у такій синергії вічне та нове приваблює й зачаровує не одного студента чи викладача – усіх львів’ян, які охочі доторкнутися до прекрасного та допомогти нашим захисникам».