Делегація Львівського університету взяла участь в установчій нараді проєкту Програми NAWA «4EU+ для України»

5-6 квітня 2023 року делегація Львівського національного університету імені Івана Франка у складі заступника декана факультету міжнародних відносин Ігоря Бика, керівниці Сектору академічної мобільності, доцентки кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Оксани Краєвської, керівниці Сектору супроводу проєктів, асистентки кафедри міжкультурної комунікації та перекладу факультету іноземних мов Оксани Мольдерф, доцентки кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи факультету педагогічної освіти Наталії Горук та заступниці голови Студентського уряду Ангеліни Бережненко, взяли участь в установчій нараді проєкту «4EU+ для України» Альянсу європейських університетів 4EU+, що фінансується Польським національним агентством академічних обмінів (NAWA). Зустріч відбулася у Варшавському університеті (Республіка Польща).

Альянс європейських університетів 4EU+ об’єднує сім університетів, що займаються науковими дослідженнями з різних регіонів Європи, щоб зміцнити європейське бачення поглибленої співпраці та взаємного збагачення шляхом розвитку нової якості співпраці у викладанні, освіті, дослідженнях та управлінні, що веде до створення інтегрованої європейської університетської системи. Зокрема, до Альянсу входять Карлів, Гейдельберзький, Копенгагенський, Женевський, Міланський і Варшавський університети та Університет Сорбонна.

Львівський національний університет імені Івана Франка долучився до проєкту за програмою Польського національного агентства академічних обмінів «4EU+ для України», яка реалізовуватиметься у 2023 році та передбачає низку спільних заходів для студентів і викладачів, а також підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників українських ЗВО-партнерів в європейських університетах Альянсу 4EU+.

На зустрічі були також присутні представники Польського національного агентства академічних обмінів (NAWA), університетів-партнерів Альянсу 4EU+, а також делегації Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, які є учасниками проєкту «4EU+ для України».

Під час першого дня зустрічі відбулися презентації університетів-партнерів з України проєкту «4EU+ для України», а також Альянсу 4EU+. Зокрема, під час пленарного засідання Оксана Краєвська представила Львівський університет, розповіла про роботу та розвиток Університету у часі війни. Упродовж другого дня зустрічі учасників познайомили зі Стратегією для дослідників, системою забезпечення якості освіти, програмою розвитку компетенцій для науковців у Варшавському університеті, а також з особливостями розвитку кар’єри в Копенгагенському університеті.

Учасники зустрічі взяли активно долучилися до воркшопу «Дизайн-мислення» (Design Thinking) та отримали відповідні сертифікати про підвищення кваліфікації. Зокрема, були представлені загальна характеристика методу «Дизайн-мислення», інструменти та можливості його використання в закладах вищої освіти, наприклад, під час занять або заходів із залученням академічної спільноти.

Також, відбулась зустріч між самоврядуваннями Варшавського та Львівського університетів. Студенти планують започаткувати спільний проєкт літньої школи та згодом підписати меморандум про партнерство.

Нагадаємо, що зараз студентам та аспірантам Львівського університету доступна програма дослідницьких візитів у Варшавському університеті. Програма передбачає короткі візити – від 3 до 6 місяців – з метою реалізації дослідження у Варшавському університеті. Під час реалізації програми зараховані студенти/аспіранти зберігають статус студента українського університету. Детальніше про програму можна довідатись за посиланням.