Делегація Французького інституту відвідала Університет

З метою налагодження та зміцнення українсько-французької співпраці 12 березня 2015 року аташе з питань університетського та наукового співробітництва Посольства Франції в Україні Жіль Маметц, керівник лабораторії Національного центру наукових досліджень  Марі-Елен Шюн, викладачі-науковці Сергій Барсук і Ніколя Делерю у складі делегації Французького інституту відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка.

Упродовж свого дводенного візиту до Львова французькі вчені  побували на фізичному факультеті Університету, де в рамках зимової транс-європейської школи з фізики високих енергій прочитали студентам-магістрам, аспірантам і молодим ученим, а також представникам наукових інституцій Львова дві оглядові лекції  на тему: «Вступ до фізики високих енергій: експерименти, теорії, нові результати», а також провели науковий семінар «У пошуках нової фізики».

Виступи французьких лекторів викликали в слухачів неабияке зацікавлення. Тож розповідь про експерименти, які закордонні колеги  проводять на великому адронному колайдері CERN, перейшла у формат діалогу.

Додамо, що сьогодні на експериментальному обладнанні CERN (Міжнародний дослідницький центр європейської спільноти, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій) працює близько 12 тис. дослідників 80 національностей із 500 наукових центрів і університетів, що складає половину всіх фізиків — дослідників мікросвіту.

Не будучи членом CERN, Україна все ж бере участь у низці наукових проектів. Так, 3 жовтня 2013 року було підписано угоду про асоційоване членство України в CERN. А 2 вересня 2014 року Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та CERN щодо надання статусу асоційованого члена в цій організації.

За словами проректора з наукової роботи, професора Романа Гладишевського, Університет Paris11 зацікавлений у співпраці з Львівським університетом і висловлює свою готовність підтримувати освітні й наукові ініціативи ЛНУ ім. Івана Франка.

Під час зустрічі сторони домовилися розпочати роботу зі спільних магістерських програм для фізиків, а надалі розширити співпрацю на більш масштабному академічному рівні.