День психолога в Україні: фахівці Львівського університету активно працюють на своєму фронті

23 квітня в Україні відзначають Всеукраїнський день психолога. B рамках цієї події, під гаслом «Психологія для кожного», фахівці  Психологічної служби Львівського національного університету імені Івана Франка анонсували і провели цикл заходів для усіх, хто потребує поради, підтримки та допомоги.

«Зокрема, усі охочі мали змогу взяти участь в арт-майстерні «Внутрішня сила», під час якої учасники попрацювали з арт-терапевтом та виконували цікаві творчі завдання, які актуалізують внутрішні ресурси», – розповідає завідувачка Психологічної служби Львівського університету Анастасія Скаковська.

Також, за словами психологині, фахівці Психологічної служби провели вебінар «Конфлікти в сім’ї та соціумі», який відбувся спільно з Центром маркетингу та розвитку Університету. «Учасники дізнались про психологію конфлікту й особливості виходу з конфлікту, оскільки ця тема наразі є дуже актуальною, – пояснює Анастасія Скаковська. – Адже попри війну відбуваються конфлікти: стосунки руйнуються, ми живемо у часі стресу, що робить нас напруженими, вразливими, іноді не стриманими, і це сприяє утворенню суперечливих ситуацій в стосунках».

«Ще одним заходом, який провели психологи Психологічної служби, стала інтерактивна гра Kahoot «Гайда азами Psyche», під час якої гравці у цікавій формі могли перевірити свої знання у психології і позмагатись. Для підготовки цього заходу до нас долучились і студенти-психологи. Такі заходи сприяють формуванню психологічної культури, а це важлива складова ментального здоров’я усіх учасників освітнього процесу», – зазначає Анастасія Скаковська.

Психологи Психологічної служби Львівського національного університету імені Івана Франка постійно стоять на варті психологічного здоров’я усіх працівників, викладачів, аспірантів та студентів. Саме вони на своєму фронті забезпечують гармонію у стосунках зі собою та світом, допомагають у важких ситуаціях подолати відчай та знайти сили рухатись далі.

З нагоди Всеукраїнського дня психолога пропонуємо краще познайомитися із командою Психологічної служби.

Анастасія Скаковська, завідувачка Психологічної служби ЛНУ ім. Івана Франка.

За освітою – магістр психології, психотерапевтка з напрямків кататимно-імагінативної психотерапії, дитячо-юнацької психотерапії, сертифікована тренерка навчально-освітніх тренінгів, арт-терапевтка,  сексологиня. Здобуває ще одну психотерапевтичну освіту за напрямком системно-сімейної психотерапії. Викладачка Українського католицького університету, членкиня Української спілки психотерапевтів та Української онкопсихологічної  асоціації.

«Моя спеціалізація – це робота з депресивними та психоматичними станами клієнтів, психоонкологія, суїцидологія, робота з дітьми та підлітками, робота з внутрішньо сімейними стосунками. Також робота з самоушкоджувальною поведінкою, тривожними розладами, кризами», – зазначає Анастасія Скаковська.

«Я люблю те, чим займаюсь. Психологія – це мій спосіб робити добро, використовуючи свої знання і навики. Професія психолога – це безперервна освіта та  інвестиція у свою особистість: я постійно працюю над собою для того, щоб бути ефективною для своїх клієнтів. Психолог – це людина, яка робить ту роботу, яка не зовсім видима, адже внутрішні зміни  та рефлексії не можна виміряти. Звісно, існує психодіагностика, яка  визначає,  до прикладу, рівень тривожності чи рівень опірності до стресу, але ми не зможемо виміряти всі ті усвідомлення клієнта, які відбуваються під час роботи з психологом. Ми  доторкаємось до внутрішнього болю інших і робимо усе можливе,  щоб емоційного страждання, якого зазнає особистість,  було менше. Для мене бути психологом  означає вірити в потенціал кожної людини і бачити її цінність, вкладати частинку себе. Це означає бути делікатним і філігранним як ювелір, який створює прикрасу, і водночас бути рішучим, відповідальним, відважним як хірург, який оперує. Моє гасло, яким керуюсь у роботі: «Передовсім будь хорошою людиною, а вже потім хорошим психологом», – наголосила Анастасія Скаковська.

Юліанна Мочаліна, психологиня психологічної служби ЛНУ ім.  Івана Франка та соціального проєкту «SOS-психолог» Міжнародної організації проєктивних методик, спеціалістка з використання метафоричних асоціативних карт, консультантка в методі позитивної психотерапії, ко-тренер у МПАПМ, членкиня МПАПМ та УСП.

«Я захоплююсь психологією ще зі студентських років. Обожнюю саморозвиток, самовдосконалення, а також рухатись вперед маленькими кроками до нових і нових вершин.  Продовжую навчатися на психотерапевта та сексолога. Цікавлюсь дитячою психотерапією, а також вивчаю мотиви сексуального насильства, яке здійснюється проти дітей. Улюблена фраза: «Хочете, щоб все було інакше – інакшіть!», – зазначає Юліанна Мочаліна.

Оксана Поліщук, практикуюча психологиня, арт-терапевтка, кандидатка у психотерапевти за методом символдрами та гештальт-терапії, спеціалістка з Метафоричних асоціативних карт.

«Практикую з 2017 року: працюю з темами про життєві труднощі, тривожні та депресивні стани, самооцінку, психосоматичні прояви, вигорання, дослідження та прийняття себе. Маю на меті допомагати людям краще розуміти себе, свої потреби, а також виправити ті сфери життя, в яких є незадоволення, саме тому проводжу тренінги на різні теми, індивідуальну та групову терапію. Вірю, що це допоможе рухатись до кращого!», – переконана Оксана Поліщук.

Світлана Незабитовська, психологиня з 25-річним досвідом у сфері практичної та наукової психології; практичний психолог та тренер у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ментор проєкту Психологічної служби «Тренінгова майстерня», засновниця, керівниця і ведуча тренерка Академії розвитку особистості «UNIQUE», психологічних студій для дітей, молоді та дорослих,  керівниця тренінг-студії, розробниця програми і тренерка у Львівській академії Start_IT, авторка навчальних курсів, тренінгів, ділових та профорієнтаційних ігор, ефективних навчальних та корекційних програм.

Кредо психологині: «Не існує слова «неможливо». Завжди шукай як можна це зробити!»

Іванна Циб, практикуюча психологиня, кандидатка у психотерапевти за методом системної сімейної психотерапії та травмафокустерапії.

«Практикую з 2015 року. Основні напрямки роботи – це особистісний розвиток та міжособистісні стосунки, робота з самооцінкою, допомога у професійному самовизначенні, при розладах адаптації, вихід з життєвої кризи, пошук власної ідентичності, проживання втрати, тривоги, агресивність, страхи, фобії, панічні атаки, консультування подружніх та партнерських пар, допомога у розв’язанні проблемних стосунків у сім’ї. Також проводжу психологічні тренінги, семінари та вебінари, індивідуальну та групову терапію. Одна з улюблених фраз: «Люби те, що робиш. Роби те, що любиш»», – зазначає психологиня Психологічної служби Іванна Циб.

Окрім того, що фахівчині Психологічної служби Львівського національного університету імені Івана Франка є професіоналами у своїй сфері, вони також і творчі особистості.

Так, завідувачка Психологічної служби Анастасія Скаковська презентує свій вірш, присвячений одній із найбільш загадкових та незбагненних сутностей людського буття.

 

Я – душа

 

Я, як небо, є безмежна.

Я безстрашна й обережна.

Я – тверда, неначе лід,

І м’яка, як оксамит.

Я – прозора, як кришталь.

Я є маска і вуаль.

Я – душа твоя єдина,

Лиш зі мною ти – людина.

Я є дзеркалом життя,

Я – суддя твого буття.

Не зламай мене, психолог,

Не зітри мене у порох,

Не порань, не поховай.

Лиш мене ти надихай,

І веди мене туди,

В необізнані світи,

Де є суть і глибина –

Несвідома, неземна…

 

Анастасія Скаковська