Доцент Університету Андрій Козицький – лауреат Обласної премії імені Героя України Степана Бандери

4 листопада 2022 року у Львівській обласній раді конкурсне журі визначило лауреатів Обласної премії імені Героя України Степана Бандери. Серед лауреатів премії у номінації «Науково-навчальна діяльність» – кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського університету Андрій Козицький.

Наукові зацікавлення Андрія Михайловича пов’язані з історією Львова, геноцидними студіями, окремими аспектами всесвітньої та військової історії. У 2020 році у світ вийшла його книга «Львів. Місто наших героїв. Путівник». Видання присвячене місцям, що пов’язані з Українським національно-визвольним рухом першої половини XX ст. у Львові.

У 2021 році вийшла друком надзвичайно важлива книга Андрія Михайловича – «Дослідження Голодомору та геноцидні студії», у якій автор розглядає  демографічні та соціокультурні аспекти Голодомору-геноциду, методи та наративи заперечення Голодомору, інші питання дотичні до історії наймасштабнішого злочину, вчиненого проти українців у ХХ ст. Того ж  року світ побачила праця «Львівські замахи», присвячена історії політичних убивств та замахів, вчинених у Львові у середні ХІХ – першій половині ХХ ст.

Додамо, що премію імені Героя України Степана Бандери присвоюють громадським і політичним діячам, державницьким і громадським інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Щиро вітаємо Андрія Михайловича з високим визнанням його наукової та освітньої діяльності! Бажаємо міцного здоров’я, нових професійних та особистих перемог та реалізації усіх планів!

Нагадаємо, лауреатом Обласної премії імені Героя України Степана Бандери у номінації «Політична діяльність» став доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат філологічних наук, письменник, публіцист, багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег Романчук.