Доценти Галина та Андрій Яценки – серед переможців Всеукраїнського Муніципального конкурсу імені Івана Франка 2023

Доцентка кафедри української преси Галина Яценко та заступник декана з наукової та навчально-методичної роботи факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Яценко стали лауреатами (ІІ місце) Муніципального конкурсу імені Івана Франка у номінації «Популяризація творчості Івана Франка» (за наукові публікації). Нагородження відбулося у Центральній міській бібліотеці імені Івана Франка в Одесі 25 серпня 2023 року. Його приурочили 167-ій річниці з дня народження Івана Франка.

Муніципальний конкурс імені Івана Франка, яким опікується Одеська міська рада та Централізована бібліотечна система для дорослих, цьогоріч відбувається вже втретє. Метою конкурсу, як наголосили організатори під час нагородження, є не лише популяризація літературної та публіцистичної спадщини Івана Франка, а й відзначення тих письменників та науковців, журналістів, акторів, громадських діячів, які роблять свій значний внесок у розвиток української культури та літератури. Муніципальний конкурс імені Івана Франка цьогоріч об’єднав усю Україну, адже участь у ньому взяли шанувальники Каменяра з Києва, Львова, Миколаєва,
Сум, Хмельницького, Луцька, Чернівців, Івано-Франківська та Одеси.

«Приємно, що ми отримали перемогу саме в цій номінації, адже популяризація творчості Івана Франка для нас є тяглою в часі, бо розпочалася ще з кандидатської дисертації, присвяченої публіцистиці Івана Франка, яку я захистила у 2012 році теж на Півдні України, у Запоріжжі. Я стала переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу есе «Мій Франко». Потім ми з чоловіком видали наразі єдиний в Україні посібник, присвячений саме публіцистиці Івана Франка, «Публіцистика Івана Франка», який отримав дві високі відзнаки: Премію Івана Франка у галузі інформаційної діяльності від Державного комітету телебачення і радіомовлення України (2019 рік), а також за це видання ми стали лавреатами конкурсу «Краще видання року» від Національної академії наук вищої освіти України (2019 рік)», ‒ зазначає Галина Яценко.

Разом з тим Андрій Яценко розповідає, що любов до творчості Патрона нашого Університету транслюють і студентам. «На факультеті журналістики викладаємо спецкурс для магістрів «Публіцистика Івана Франка». Періодично видаємо збірники студентських робіт, присвячені Великому Каменяреві, зокрема студентський збірник «Мій Франко» отримав диплом III ступеня ХХ Міжнародного літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска. Повсякчас прагнемо, аби студенти відкривали невідомого для себе Івана Франка, перепрочитували його знакові статті у сучасному контексті, плекали в собі риси національно свідомого «цілого чоловіка», впевнено відбудовували свою Україну на основі візій Івана Франка після нашої Перемоги».

Щиро вітаємо Галину та Андрія Яценків із цим високим творчим досягненням та бажаємо натхнення й сили для реалізації усіх майбутніх ініціатив!