Другий тур Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування відбувся у Львівському університеті

14-15 вересня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувався другий тур Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, в якому взяли участь 38 команд – представники західних областей України. За результатами змагань у фінальний тур олімпіади, що проходитиме у жовтні цього року на базі Вінницького національного технічного університету, вийшли сім команд, які з учасниками з інших регіонів країни позмагаються за право представляти Україну на міжнародній командній першості світу з програмування АСМ-ІСРС. До слова, двоє із трьох минулорічних представників України на цьому міжнародному турнірі  із західних областей – команди Львівського та Ужгородського університетів.

Урочисте відкриття другого туру студентської олімпіади з програмування відбулося 14 вересня в Актовій залі Львівського університету. Модерував захід доцент кафедри програмування факультету прикладної математики та інформатики Богдан Гошко. Як зазначив Богдан Мирославович, цьогоріч участь у студентській олімпіаді вперше беруть шкільні команди. Правила проведення Олімпіади цього не забороняють, тож навіть наймолодші учасники змогли помірятися інтелектуальними силами, вирішуючи рекордних 15 завдань – найбільше за всі роки проведення Олімпіади. Щоправда, ні шкільні, ні студентські команди ЗВО І та ІІ рівнів акредитації не беруть участі в конкурсному відборі до третього етапу. Та починати свій шлях в одній із найдинамічніших галузей сучасної світової науки та економіки слід якомога швидше – і наші програмісти це добре розуміють.

Учасників другого туру привітав проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. Його вітальне слово неабияк надихнуло молодих науковців. «Львівський університет має дуже сильні традиції в цій галузі, – наголосив Роман Євгенович. – Вперше Університет почав готувати і випускати фахівців із програмування (хоч вони тоді й називалися по-іншому) у 1956 році. У Києві тоді вже був Інститут кібернетики при Академії наук, і власне перші наші фахівці пішли туди працювати. З нашого університету вийшли відомі представники галузі: Тарас Кицмей, президент корпорації SoftServe, Анатолій Шупарський, solution architect у GlobalLogic, а також десятки інших програмістів, які заснували свої компанії, котрі разом з Університетом та Львівською міською радою входять сьогодні у знаменитий Львівський ІТ-кластер. Я не працюю в програмуванні – моя галузь хімія, зокрема розробка квантових матеріалів. У майбутньому це стане основою для створення квантового комп’ютера, а відтак з’являться всі передумови для виникнення і розвитку квантового програмування».

Надалі Богдан Гошко ознайомив учасників Олімпіади з процедурою проведення цьогорічних змагань і провів жеребкування аудиторій та робочих місць, де згодом команди виконували конкурсні завдання. Кожна команда складалася з трьох учасників та одного запасного гравця. До другого туру пробилися учасники, які на першому етапі розв’язали мінімум 10 завдань. Традиційно найсильніших «повелителів коду» готують у Львові та Ужгороді. Скажімо, минулого року саме закарпатські програмісти встановили своєрідний рекорд Олімпіади, успішно розв’язавши всі завдання другого туру.

Цього року 15 завдань не здолала жодна команда. Проте молодь таки на високому рівні демонструвала свої знання. Традиційно серед найуспішніших команд передові місця посіли представники Львівського університету. Першу сімку другого туру Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування публікуємо повністю:

 

  1. LNU Unhard (Львівський національний університет імені Івана Франка) – 12 балів.
  2. LNU_XXL (Львівський національний університет імені Івана Франка) – 10 балів.
  3. UzhNU_Storm (Ужгородський національний університет) – 10 балів.
  4. LNU_LogyCode (Львівський національний університет імені Івана Франка) – 9 балів.
  5. NULP_Phoenix (Національний університет «Львівська політехніка») – 9 балів.
  6. UCUlele (Український католицький університет) – 8 балів.
  7. UzhNU_MaybeEasyWin ((Ужгородський національний університет) – 8 балів.

 

Щиро вітаємо переможців і бажаємо їм ще більших здобутків і престижних перемог!

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото