Erasmus+ MOVEX study visit to TalTech / Tallinn University of Technology

З 6 по 8 грудня 2023 року в естонському місті Таллінн тривало навчання в рамках проєкту Erasmus+ MOVEx study visit to TalTech/ Tallinn University of Technology. Це чергова зустріч консорціуму університетів України та Європи, присвячена роботі над вдосконаленням освітніх програм та співпраці між вищими навчальними закладами. ЛНУ ім. І. Франка представили Кухарський Віталій, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, та Грабовецька Ольга, вчений секретар та доцент кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики.

Розпочалася зустріч із привітання Танеля Керікмяе, директора Талліннської вищої юридичної школи (TLS). Він висловив велику радість з приводу участі представників університетів з різних країн у цій важливій події, підкреслюючи значущість міжнародного співробітництва в освітній сфері. Протягом першого дня було представлено огляд діяльності університету TalTech та Талліннської юридичної школи, а також розглянуто їхні основні академічні та дослідницькі проєкти.

Учасники мали змогу дізнатись про можливості Естонської дослідницької інформаційної системи (ETIS) та змогли виокремити основні інструменти мікро-кредитування для дослідницьких проектів. Також під час обговорень було представлено нові програми розвитку та деталі створення інформаційного простору.

На зустрічі також розповідали про використання інструментів електронного навчання, які значно покращують якість освітнього процесу та підвищують залученість студентів, акцентуючи при цьому увагу на перевагах інтерактивних методів навчання, використанні віртуальних середовищ для проведення занять, а також на можливостях персоналізації навчання за допомогою цифрових технологій.

На одній із лекцій Юнас Хендрік Кокамягі, спеціаліст з мультимедіа, поділився досвідом Естонії у впровадженні електронного урядування та успіхами країни в цій сфері. Його презентація значно поглибила знання учасників щодо цифрової освіти, стартап-середовища та промислової цифровізації, відкриваючи нові перспективи для розвитку цих напрямків у їхніх навчальних закладах.

Реалізація такої вагомої ініціативи потребує часу та зусиль, тож попереду буде ще багато зустрічей та обговорень, щоб проєкт Erasmus+ MOVEX став можливістю у складні часи сприяти розвитку української освіти. Зустріч у Таллінні стала важливим кроком у цьому напрямку, надавши учасникам цінний досвід та знання про сучасні підходи до навчання і досліджень.