Факультет журналістики поглиблює співпрацю із Центром медіаосвіти та інтерактивності Щецінського університету

Напередодні Дня Львівського університету, 10 жовтня 2023 року, відбулося урочисте підписання Листа про наміри щодо співпраці між Центром медіаосвіти та інтерактивності Щецінського університету та факультетом журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Над цим документом обидві сторони працювали упродовж кількох місяців, щоб визначити спільний простір діяльності, консолідувати зусилля, спрямовані на підвищення якості висвітлення інформації у медіа, та сприяти розвитку університетських медіа в епоху соціокультурних змін, пов’язаних з технологічним прогресом.

Співпраця стосуватиметься створення спільних медіапроєктів та ініціатив відповідно до комунікаційних стандартів, спрямованих на зміцнення етичних та громадянських позицій серед студентів, докторантів і працівників обох університетів, а також має на меті професійний розвиток та розширення можливостей майбутніх випускників, включаючи взаємну підтримку в ініціативах, що відповідають сфері співпраці. Зокрема, йдеться про спільне виробництво журналістських матеріалів та спільний доступ до фото та відеоконтенту, на який обидві сторони мають авторські права. Також угода надає можливості студентам, докторантам і працівникам як університетів, так і засобів масової інформації проходити журналістську практику та двостороннє стажування.

У церемонії урочистого підписання документа взяли участь проректорка з організаційних питань Щецінського університету Кінґа Флага-Герушинська, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар, директор Центру медіаосвіти та інтерактивності Щецiнського університету Конрад Войтила, декан факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Іван Крупський, завідувач кафедри теорії та практики журналістики Львівського університету Мар’ян Лозинський, координаторка проєкту у Щецині доцентка кафедри теорії та практики журналістики Львівського університету Мирослава Рудик і координаторка у Львові доцентка кафедри теорії та практики журналістики ЛНУ ім. Івана Франка Наталія Войтович.

Звертаючись до присутніх, проректор Володимир Качмар зазначив, що партнерство між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Щецінським університетом надзвичайно важливе. «Особливо актуальною є наша співпраця зараз, після повномасштабної атаки російських окупаційних військ на територію України, коли Польща виявилася сестрою України. Незважаючи на всі історичні битви, які ми мали в минулому, сьогодні ми стоїмо разом проти російської навали. Тому таке партнерство надзвичайно важливе не лише для наших викладачів і професорів, але й для наших студентів, як факультету журналістики, так й інших факультетів. Усі студенти Львівського університету дивляться в сторону Європи. Наші студенти європейські за духом і вони бажають, щоби Україна була в лоні країн ЄС. Допомога наших польських колег надзвичайно важлива у цій справі. Бо ця жахлива, кровопролитна війна також стосується Польщі, бо Польща найбільше допомагає нам серед усіх європейських союзників. Війна не триватиме вічно. Вона закінчиться і розпочнеться відбудова – не лише матеріальна, а й духовна. А це вимагає нашої єдності та взаємопідтримки», – наголосив Володимир Качмар і додав, що українські та польські академічні установи повинні не тільки сприяти обміну знаннями, але й бути взірцем взаємовигідної співпраці та джерелом натхнення для майбутніх поколінь.

«Наша співпраця допоможе Українському Народу відчути підтримку та солідарність у ці часи випробувань. Ми віримо, що разом зможемо подолати всі труднощі та сприяти позитивним змінам в наших країнах. Нехай наше партнерство буде втіленням справжньої дружби, яка допоможе нам досягти переможного миру і будувати успішне майбутнє для наших націй», – додав також Володимир Качмар.

Проректорка з організаційних питань Щецінського університету  Кінґа Флага-Герушинська підкреслила: «Кожна співпраця дає нові можливості. Ця угода особливо цінна, оскільки вона вписується в сучасну політичну ситуацію, де журналістика може розглядатися як зброя, але також може приносити надію і достовірну інформацію людям. Я вважаю, що зараз немає важливіших питань, ніж розвиток доброї журналістики, і ця угода безперечно буде сприяти цьому».

Директор Центру медіаосвіти та інтерактивності Щецiнського університету Конрад Войтила висловив таку думку: «Ми хочемо спільно створювати медійні проєкти, які сприяють зміцненню етичних та громадянських цінностей серед студентів, аспірантів і працівників обох університетів, а також допомагають професійному зростанню та розвитку компетентностей майбутніх випускників. Ця угода відкриває нові перспективи для обох університетів і сприяє обміну знаннями та досвідом в сфері журналістики і медіа. Сподіваємось, що ця співпраця допоможе зміцнити медійні стандарти, підвищити якість інформаційного простору та слугуватиме розвитку сучасного, надійного та об’єктивного журналістського образу в Україні та Польщі. Одним з останніх результатів спільної діяльності був відеоролик, підготовлений спільно з українською стороною з нагоди Дня Незалежності України, в ефірі радіо Щецінського університету щотижнево виходять новини українською мовою. Також ми регулярно інформуємо нашу академічну спільноту про події в Україні, пов’язані з воєнною ситуацією. Адже в Щецінському університеті навчається 443 громадяни України».

Декан факультету журналістики Іван Крупський підкреслив важливість співпраці між двома університетами і запросив польських колег на святкування 70-ліття факультету журналістики Львівського університету. Іван Васильович додав, що Львівська школа журналістики поруч з київською є найдавнішими центрами підготовки журналістських кадрів в Україні і має давні й багаті традиції.

Завідувач кафедри теорії та практики журналістики Мар’ян Лозинський зазначив: «Ми пишаємося нашими тісними та плідними зв’язками із освітніми закладами Польщі. Ці зв’язки надзвичайно важливі для нас, і ми віримо, що угода, яку підписали декан і проректор, буде взаємовигідною для обох сторін. Нехай Бог допоможе нам досягти перемоги і реалізувати всі задуми і плани, викладені в цьому історичному документі».

Знаково, що під час онлайн-зустрічі особлива увага польських колег була зосереджена на темі війни в Україні й ініціативах, спрямованих на підтримку українського народу. Все це проявлялося як у словах промови шановних представників польської делегації, так і в деталях – синьо-жовтих квітах, які прикрашали студію.

Світлини: Олега Вівчарика та Щецинського університету Більше фото