Відбувся шаховий турнір з нагоди Дня Університету

Стукіт шахових фігур відлунює коридами навчального корпусу Львівського університету на вулиці Фредра. У невеликій аудиторії студенти зосереджено переставляють фігури, миттєво перемикають годинники, аби здобути бажану перемогу. На столі біля суддів в очікуванні майбутніх власників лежать грамоти і стоять блискучі кубки, немов мотивують учасників турніру грати уважно та перемагати.

11 жовтня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся шаховий турнір з нагоди Дня Університету. Організували подію Шаховий клуб ЛНУ ім. Івана Франка спільно з кафедрою фізичного виховання та спорту і Первинною профспілковою організацією працівників ЛНУ ім. Івана Франка. Відкрили турнір проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Володимир Качмар та голова Первинної профспілкової організації працівників Юліан Бек. Спікери привітали учасників з Днем Університету та побажали успіхів у шахових змаганнях.

В.о. завідувачки кафедри фізичного виховання та спорту факультету педагогічної освіти Оксана Шукатка також долучилась до вітального слова і передала найщиріші побажання від Святослава Поповича, старшого викладача кафедри фізичного виховання і спорту: «Святослав Попович передавав гаряче вітання учасникам і побажав творчо підійти до гри, творити гарні й цікаві шахові композиції, а від процесу гри, отримувати задоволення».

Цього пообіддя в аудиторії зібрались 40 учасників, аби позмагатись за першість у шахах. Серед гравців були студенти та викладачі різних факультетів: прикладної математики та інформатики, електроніки та комп’ютерних технологій, міжнародних відносин, а ще механіко-математичного, історичного, юридичного факультетів та інших. До турніру долучились також юні переможці всеукраїнських та європейських шахових змагань – Олеся Зворська та Яна Марусин.

Одним із суддів у цьому змаганні був Микола Гусак, раніше інструктор-методист Шахового клубу Львівського університету, а сьогодні – старший лейтенант 125 окремої бригади територіальної оборони Збройних сил України. Микола Гусак зазначив, що боротьба гравців сьогодні буде особливо запеклою, адже серед учасників – майстер спорту, кандидат у майстри спорту та багато учасників, які мають I-ий розряд. Також він додав, що велика кількість учасників у цьому турнірі сприяє розвитку Шахового клубу Університету і створює особливу атмосферу залученості викладачів, студентів та школярів до спільної улюбленої справи.

Упродовж змагань учасники зосереджено шукали найшвидші ходи, аби здобути такі необхідні секунди. Адже турнір відбувався за форматом часу  «3+2», коли гравці мають по 3 хвилини, аби здійснювати ходи. Водночас за кожен хід учасник отримує додаткові 2 секунди до часу, що в нього/неї залишається. Додамо, що змагання відбувались у 9 турів за швейцарською системою, коли у кожному наступному турі грають учасники з однаковою або близькою кількістю балів.

«У цьому турнірі гравці мають дуже високі розряди. Для традиційного турніру до Дня Університету це найбільша кількість учасників і найсильніший склад. В основному серед гравців найактивніший перший курс, водночас  географія факультетів значно розширилась», – розповів керівник Шахового клубу Університету Михайло Онисько.

Від обережної гри на початку до миттєвих ходів наприкінці кожного туру – 3 години шахових змагань минули непомітно для усіх присутніх, а особливо – переможців. За результатами змагань, перше місце у шаховій боротьбі посів студент історичного факультету Назар Мельник, який виборов усі 9 перемог із 9-ти. Друге місце із рахунком 7,5 очок здобув студент економічного факультету Владислав Базюк, а третє призове місце виборов студент факультету міжнародних відносин Владислав Черненко – 6,5 очок.

Ознайомитись з усіма результатами турніру можна за посиланням.

Світлини: Марії Твардовської Більше фото