Іспит у прямому ефірі: спільна ініціатива факультету журналістики і «Радіо ПЕРШЕ»

26 червня 2023 року стартувала спільна освітня ініціатива факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка і «Радіо ПЕРШЕ» «Іспит у прямому ефірі». Сьогодні, в межах проєкту, студенти факультету журналістики презентували теми своїх бакалаврських робіт, а саме відбулося практичне впровадження бакалаврських досліджень наших студентів у реальний професійний журналістський досвід. Студентський екзамен транслювали на «Радіо ПЕРШЕ», тож кожен інтерв’юер міг сповна відчути смак радіожурналістики й насолодитися миттю тріумфу.

«Нинішній іспит у прямому ефірі «Радіо ПЕРШЕ» засвідчив гарну і тісну взаємодію факультету з нашими стейкхолдерами! І хоча він відбувся у жартівливій формі на ранковому шоу, це була палітра емоцій, креативу, добрих знань студентів! Я пишаюся нашими цьогорічними випускниками Іваном Магуряком і Оленою Дейною, які зацікавлювали, фонтанували ідеями і надихали! Впевнений, що після цього іспиту у нас побільшає вступників у магістратуру та на бакалаврат», – ділиться заступник декана факультету журналістики Андрій Яценко.

Асистент кафедри радіомовлення і телебачення Ярослав Табінський також підкреслює важливість і непересічність цієї ініціативи. «Насамперед це дуже цінний досвід для студентів, адже розмова в прямому ефірі – особливе вміння журналістів. Сьогодні випускники бакалаврату впорались із завданнями і підтвердили свої знання на практиці. На перспективу розвиватимемо співпрацю із телерадіокомпанією, адже є чимало ідей від студентів, викладачів і журналістів, – розповідає Ярослав Табінський. – В умовах війни дуже важливо розвивати вміння критично працювати з інформацією. Медіа завжди мають протистояти ворожій пропаганді. І важливо, що студенти це розуміють, досліджують в своїх кваліфікаційних роботах, описують детально комунікаційні процеси в медійному просторі. А це сьогодні – основні пріоритети для майбутніх українських журналістів».

Враженнями від неординарного іспиту діляться і студенти, які сьогодні його складали. «Емоції дуже круті. Потрібно швидко реагувати на каверзні запитання і головне — не мовчати у прямому ефірі. Дуже цікавий досвід, сподобалась рубрика «манік манія», а на інтервʼю я б сиділа і сиділа – дуже класний запрошений гість! Сподіваюся така ініціатива переросте у великий проєкт факультету журналістики, а наші студенти матимуть більше можливостей, щоб спробувати себе у ролі радіоведучих», – висловлює переконання четвертокурсниця Олена Дейна.

Натомість студент Іван Магуряк розповідає, що йому було цікаво вийти зі зони комфорту і спробувати щось абсолютно нове, адже жодного радійного досвіду до цього у нього не було. «Завдяки неймовірній атмосфері в студії та підтримці викладачів нашого факультету, можу сказати що все пройшло неймовірно. Не ідеально з мого боку, але є куди рухатися і рости. Насправді, ідея співпраці з «Радіо ПЕРШЕ» дуже хороша, і я сподіваюся, що наші студенти матимуть можливість у майбутньому також вийти у прямий ефір, адже це – не тільки можливість спробувати свої сили, але й здобути новий досвід», – розповідає студент.

Очільниця кафедри радіомовлення і телебачення, двічі володарка національної премії «Телетріумф» Парасковія Дворянин, яка й сама має багатий ефірний досвід, переконана, що такий формат іспиту дозволить студентам не лише попрактикуватися, а й мати гарний спогад про сесію. «Наша кафедра радіомовлення і телебачення є практикоорієнтованою, і це вже не перший наш проєкт з журналістами-практиками, нашими випускниками. Працюючи в ефірі багато років, розумію, як важливо ще в Університеті навчитися брати інтервʼю, вести програму і почуватися впевнено. Коли ми задумали з «Радіо ПЕРШЕ» «Іспит у прямому ефірі», ми також хотіли позбутися того стереотипу, що іспит – це «про склав і забув». І попри те, що нині це було у розважальному форматі, такого іспиту наші студенти точно не забудуть. А ми вже запланували нові проєкти», – розповідає Парасковія Дворянин.

Враженнями від проєкту ділиться й одна з його координаторок – програмна директорка «Радіо ПЕРШЕ» Ярина Капітан, яка вже не вперше організовує спільні проєкти з факультетом. «Організовувати публічні захисти студентських робіт – практика не нова. Але ми пішли далі і вирішили дати можливість студентам скласти іспит у прямому ефірі ФМ-радіостанції. Такого ще ніхто не робив. Фактично вони публічно захищалися перед величезною аудиторією невідомих їм слухачів. А це дуже відповідально. І вони, і ми хвилювалися, але всі впорались. І наші ведучі Каріна Дмитраш та Володимир Бєглов, і викладачі, і студенти, і Віталій Гордієнко, засновник Youtube-каналу «Загін кіноманів», який, до слова, дав вже десятки чи сотні інтерв’ю, але студентові – уперше (усміхається). Для нас – це черговий виклик вийти за межі і «подарувати» нашим слухачам щось особливе, для студентів – це добра можливість спробувати себе в кріслі професії, яку вони обрали, а для викладачів, які були у комісії, і для факультету журналістики загалом – класна нагода поєднати теорію з практикою і перевірити свою готовність брати участь у виправданих авантюрах», – переконана Ярина Капітан.

Віримо, що саме такі ініціативи дозволять нашим студентам здобути важливі для них навички і якнайкраще освоїти журналістський фах, у якому, переконані, вони неодмінно досягнуть вершин!

Світлини: Ярослава Табінського та Парасковії Дворянин Більше фото