Історичний факультет отримав на зберігання й опрацювання приватний архів правозахисниці

Нещодавно кафедра світової історії модерного часу історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка отримала на зберігання й опрацювання приватний архів правозахисниці Христини Совган Ісаїв.

Пані Христина народилася у США, проте більшу частину свого життя прожила в Канаді. Її подвижництво у сфері захисту прав людини, передусім українських дисидентів, заслуговує великої поваги. Пані Христина брала активну участь у роботі Комісії прав людини Світового конгресу вільних українців, упродовж 1960–1980-х років була учасницею численних правозахисних заходів у різних куточках світу. Христина Ісаїв – авторка друкованих спогадів «Переговори на захист прав людини і дисидентів в епоху совєтів» (2016).

Переданий архів містить листи, аналітичні записки, тексти виступів англійською та українською мовами.