Кафедра статистики взяла участь у презентації результатів проєкту USAID ГОВЕРЛА

10 вересня 2024 року у м. Києві відбулася презентація результатів виконання Проєкту USAID ГОВЕРЛА «Комплексне дослідження потреб у даних на місцевому рівні та розробки концепції муніципальної статистики й відповідного законопроєкту».

Мета Проєкту – розробка концептуальних положень впровадження і розвитку місцевої статистики в Україні на рівні територіальних громад та/або їх частин і об’єднань, а також відповідного законопроєкту.

Проєкт USAID ГОВЕРЛА «Комплексне дослідження потреб у даних на місцевому рівні та розробки концепції муніципальної статистики й відповідного законопроєкту» реалізується Центром розвитку інновацій (відповідальний виконавець Проєкту) у партнерстві з економічним факультетом (кафедра статистики), юридичним факультетом (кафедра адміністративного та фінансового права), факультетом міжнародних відносини (кафедра європейських та регіональних студій) Львівського університету, Інститутом розвитку міста Дрогобича, ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього» НАН України», НДЦ «ДЕМОС» НУ Львівська політехніка.

Публічний захід розпочався з вітальних слів і виступів депутатів Верховної ради України (Комітет ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування), представників центральних органів  виконавчої влади (Кабінет Міністрів України;  Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України), керівництва міжнародного Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування».

Програма публічного заходу «МІСЦЕВА СТАТИСТИКА В УКРАЇНІ: НА ШЛЯХУ ВІД КОНЦЕПЦІЇ ДО ЗАКОНУ» включала презентацію Концепції і Законопроєкту про місцеву статистику, ознайомлення з досвідом  Польщі у використанні статистики для стратегічного управління розвитком міста. У презентації законопроекту «Про впровадження місцевої статистики в Україні» взяв участь доцент кафедри адміністративного та фінансового права, експерт Проєкту Олег Ільницький.

У панельних дискусіях «Відновлення та розвиток громад і регіонів на основі даних» (модератор – Володимир Кондзьолка, директор Інституту міста Дрогобича, експерт Центру розвитку інновацій), «Підходи до впровадження якісної та доступної місцевої статистики в сучасних умовах (модератор – Ольга Гринькевич,  завідувачка кафедри статистики ЛНУ імені Івана Франка, старший експерт Проєкту) взяли участь представники центральних і місцевих органів  виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, дослідницьких та аналітичних центрів, міжнародних організацій і проектів. У панельній дискусії з питань відновлення і розвитку громад на основі даних взяв участь професор кафедри статистики економічного факультету Львівського університету Семен Матковський.

Результати виконання проєкту розміщені у відкритому доступі у новинах на сайті Децентралізація, а також на офіційній сторінці кафедри статистики економічного факультету Львівського університету. Детальніше з матеріалами публічного заходу та фотографіями можна також ознайомитися за посиланнями: