Христина Гнатенко – наймолодша докторка фізико-математичних наук в Україні

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1188 від 24 вересня 2020 року «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства від 24 вересня 2020 року та внесення змін до наказів Міністерства освіти і науки України», доцентці кафедри теоретичної фізики Львівського національного університету імені Івана Франка Христині Гнатенко присуджено науковий ступінь доктора фізико-математичних наук.

Дослідниця розповідає, що захист було призначено на 24 березня 2020 року, проте у зв’язку з карантином відповідно до наказу МОН № 406 його було перенесено. Прикметним є те, що захист дисертації відбувся 13 липня 2020 року – у переддень 29-річчя Христини Гнатенко.

Темою дисертаційної роботи науковиця обрала «Вплив квантованості простору на властивості класичних і квантових систем». Дослідниця про свою роботу розповідає: «Актуальною проблемою фізики є побудова теорії, яка б об’єднувала квантову механіку та теорію гравітації, побудова успішної теорії квантової гравітації. Одним із передбачень цієї теорії є те, що простір на малих масштабах має особливу структуру, він є квантованим (існує мінімальна довжина). Дисертаційну роботу присвячено дослідженням особливостей простору на планківських масштабах, властивостям систем з врахуванням кванта простору».

Науковим консультантом роботи є завідувач кафедри теоретичної фізики, Заслужений професор Університету Володимир Ткачук. «Професор Ткачук є одним із найкращих викладачів фізичного факультету, знаним фізиком-теоретиком як в Україні, так і в світі. Дуже вдячна йому за те, що передавав свої безцінні знання та досвід розв’язання наукових проблем, що своїм прикладом вчив як сильно можна любити науку, запалив мою цікавість до теоретичної фізики», – ділиться дослідниця.

Сьогодні Христина Гнатенко – наймолодша докторка фізико-математичних наук в Україні, адже дисертацію вона захистила у 28 років: «Ще не усвідомила до кінця, що маю такий науковий ступінь. Дуже щаслива, що всі процеси та робота, пов’язана зі захистом закінчилися, можна спокійно займатися цікавою наукою. Вдячна опонентам, членам спеціалізованої вченої ради та всім, хто мене підтримував!».

Щиро вітаємо Христину Гнатенко та її наукового консультанта Володимира Ткачука з успішним захистом дисертації та присудженням наукового ступеня доктора фізико-математичних наук. Нехай усі цілі будуть досяжними, а наукові здобутки й надалі сприяють розвитку освітнього та наукового середовища  України і світу.