#360_градусів_у_діяльності_львівського_університетуБіологічний факультет

Корпус, де зараз знаходиться біологічний факультет, теж може похвалитися багатою історією.

🔹 За свою понад 300-річну історію головному корпусу Львівського університету довелось не один раз переїжджати. Спершу він розташовувався у колишньому монастирі тринітаріїв, що знаходився на нинішній вулиці Краківській.

🔹 Бомбардування Львова під час революційних подій 1848 р. мало трагічні наслідки для університету. 2 листопада австрійські війська обстріляли місто, будівля колишнього монастиря тринітаріїв згоріла.

🔹 У 1837 р. езуїтами була куплена ділянка землі, де планувалось звести великий будинок конвікту (інтернату) за проектом архітектора Ф. Штадлера. Однак будівництво було завершене тільки у 1844 році. На гребні революції, якраз у 1848 році, єзуїтів виганяють з Австрії.

🔹 Будинок конвікту переходить до уряду, який швидко знайшов для нього пристосування, влаштувавши всередині армійські казарми разом із військовим госпіталем.

🔹 Після придушення революції будинок спорожнів і уряд приймає рішення віддати його осиротілому університету. У тому ж році корпус переобладнали: з’явились широкі аудиторії і актовий зал, він залишався головним корпусом університету до 1923 року. Зараз ця ж будівля на вулиці Грушевського належить біологічному та геологічному факультетам університету.

🔹 Неподалік від входу в корпус росте дерево віком понад 150 років, що має історичне значення, – липа серцелиста. За ініціативою Львівського університету, згідно з рішенням Львівської облради від 25 жовтня 2018 року йому було присвоєно статус ботанічної пам’ятки природи місцевого значення.