«Лібер максімус!», або як потрапити у містичну школу «Буквордс»

Початок літа налаштовує багатьох на відпочинковий настрій, натомість для бібліотекарів Львівського національного університету імені Івана Франка цей час стає чудовою нагодою  зустрітися з найактивнішими школярами, які навіть під час канікул не хочуть розлучатися із книжкою.

У рамках 10-ого Дитячого форуму у Львові, який цьогоріч функціонує у режимі «Космовізія: супергерої та книжкова туманність» – Наукова бібліотека Львівського університету організувала космічно-книжковий квест «Подорож галактикою Ґутенберґа» (1–4 червня 2017 року, локація – на третьому поверсі Львівського палацу мистецтв, вул. Коперника, 17). А у приміщенні рідної бібліотеки уже вкотре приймають переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України».

Візит до найдавнішої в Україні книгозбірні школярі сприймають з величезним захопленням: для них бібліотеку перетворюють на містичну школу «Буквордс»,  добре знайому їм із книжок про юного чарівника Гаррі Поттера, але переосмислену в навчально-ігровому контексті

2 червня 2017 року понад сорок дітей з усіх куточків нашої батьківщини були прийняті до школи юних книгомагів, пройшовши церемонію сортування в гуртожитки-команди – Біблірин, Фейріпаф, Містіклов та Адвендор – у формі лотереї-віщування, яке підготувала професорка Трелоні (завідувач відділу зберігання наукової літератури Наукової бібліотеки Тетяна Камацька). Познайомилися із статечним майстром магічних паличок Олівандером (директор Наукової бібліотеки Василь Кметь), директором школи, професором швидкочитання та верховним книгомагом Григорусом Чопикдором (вчений секретар Наукової бібліотеки Григорій Чопик), викладачем основ бібліомагії та захисту від темних неуцтв Емілією Книгогриз (директор Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяна Пилипець) та багатьма іншими.  Після цього відбулися перші заняття у містичній атмосфері: пройшли урок з анімагії, малювали магічну карту зоряного неба, з великим запалом – цілою командою з допомогою кураторів – складали відворотне закляття, щоб розчаклувати «нечитаючу дитину».

Завершальним акордом свята стало вручення дітям книжкових комплектів-сюрпризів та читацьких сертифікатів Наукової бібліотеки Львівського університету, які вже упродовж семи років є незмінною почесною нагородою для переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України».

Містично-космічну атмосферу дійства доповнювала виставка давніх друків (із фондів університетської бібліотеки), які представляли книги зі сфери астрономії – згідно із темою цьогорічного – космічного! –  Дитячого форуму.

Змістовно провели вечір не лише діти-переможці конкурсу, а й вчителі та батьки, які їх супроводжували: для них організували літературну вікторину, під час якої дорослі також мали нагоду відчути себе безпосередніми учасниками «Дитячого форуму – 2017» (модератор та автор гри – завідувач сектору бібліології науково-методичного відділу Наукової бібліотеки Ігор Петрій).
Варто наголосити, що церемонія посвячення переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого читання в учні містичної школи «Буквордс» стала вже доброю традицією. Таке щорічне неформальне знайомство з будівлею та фондами університетської книгозбірні, академічною атмосферою Львівського національного університету імені Івана Франка запам’ятовується надовго, заохочуючи дітей і надалі читати, сіючи у їхніх серцях бажання раз у раз повертатися у Львівський університет.