Львівський університет налагоджує співпрацю з американським технологічним бізнес-інкубатором eō Business Incubators

17 червня 2024 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав відомий американський інвестиційний і венчурний банкір, фахівець з інновацій, фінансових інструментів інвестування, капіталізації нематеріальних активів, фондового ринку, фундатор першого і досі єдиного в Україні американського технологічного бізнес-інкубатора (eō Business Incubators) та Українського технологічного венчурного фонду «Фенікс» (Ukraine Phoenix Tech Fund) Чарльз Уайтхед. Метою візиту було підписання Меморандуму взаєморозуміння між Львівським національним університетом імені Івана Франка та eō Business Incubators.

Eō Business Incubators є провідним інкубатором та акселератором технологічних бізнесів, який базується на залученні видатних менторів з усього світу і чий результат підтверджує здатність розвивати та підтримувати технологічні бізнеси в Україні, які можуть конкурувати і залучати капіталовкладення на глобальному рівні. За багатьма показниками ЕŌ є не тільки Інкубатором №1 в Україні, але й демонструє визначні досягнення у глобальному вимірі (загалом за 11 циклів випущено більше 130 стартапів, індекс виживання за підсумками перших 7 циклів XIRR склав рекордні 39,64%, загальна оцінка тільки 10-ти найкращих стартапів складає 100 мільйонів доларів).

Основною метою угоди, яку підписали Чарльз Уайтхед та Ректор Львівського університету Володимир Мельник, є створення та реалізація пілотної Програми комерціалізації науково-технічних розробок ЛНУ ім. Івана Франка.

Як зазначено у тексті документу, залучення позабюджетних коштів для продовження досліджень та розробок (R&D) шляхом капіталізації технологічних розробок, які можуть мати глобальне застосування, – є одним з пріоритетів розвитку Університету. Вчені та здобувачі освіти у ЛНУ ім. Івана Франка потребують спеціальної Програми для просування комерціалізації розробок, що базується на найкращих практиках університетів та інноваційного еко-середовища. Так, упродовж зустрічі сторони погодили перші кроки зі створення та виконання Програми та обговорили перспективи подальшої співпраці.

Під час підписання документа Ректор Володимир Мельник зазначив, що налагодження співпраці з провідними міжнародними компаніями, які займаються розвитком та підтримкою технологічних ідей, є одним із пріоритетних напрямів діяльності Львівського університету, адже сприяє розширенню діапазону науково-дослідницьких процесів, реалізації актуальних стартапів, що в перспективі веде до зміцнення обороноздатності України, відновлення економічного та суспільного потенціалу нашої держави.

«Я надзвичайно високо ціную Вашу роботу з розвитку інноваційного потенціалу України та, переконаний, що співпраця з безпосередньо Львівським університетом також буде результативною та актуальною. Вірю, що Ваш досвід допоможе нам у процесі переорієнтації багатьох наукових досліджень на вирішення важливих питань сьогодення, зокрема тих, які існують у нашій державі. Львівський університет цілком відкритий до співпраці з eō Business Incubators», – запевнив Володимир Мельник.

Чарльз Уайтхед підкреслив, що вбачає великий потенціал України як центру технологічного розвитку у майбутньому. «Економічні процеси загалом та шлях бізнесу до росту і розвитку сьогодні дуже відрізняються від моделей, які існували у 1970-х роках. Опираючись на свій досвід і спостереження, вважаю, що Україна стане центром технологічної досконалості не тільки з погляду реалізації наукових досліджень, але й з точки зору розвитку бізнесу. Вірю, що з часом можливість створювати потужний бізнес навколо технологічних ідей в Україні буде кращою, ніж у Кремнієвій долині», – акцентував Чарльз Уайтхед.

Під час перебування в ЛНУ ім. Івана Франка гість також зустрівся з деканами та вченими різних факультетів і представниками Наукового парку Університету. Під час розмови Чарльз Уайтхед розповів академічній спільноті про свій довід реалізації різноманітних проєктів, а також окреслив перспективи подальшої співпраці, важливість перетворення наукових ідей в успішні стартапи.

«Важливо розуміти, що наукові дослідження і бізнес варто розглядати як невід’ємно пов’язані процеси, які не конкурують між собою, а доповнюють одне-одного. Eō Business Incubators був створений для того, щоб допомогти науковцям мислити як бізнесмени, використовувати їхні технологічні ідеї та перетворювати їх на реальній розробки», – зазначив Чарльз Уайтхед та детальніше розповів про діяльність компанії.

В рамках зустрічі науковці презентували Чарльзу Уайтхеду дослідження, які тепер активно проводять у Львівському університеті. Зокрема, науковці біологічного факультету Богдан Осташ та Олександр Ющук розповіли про генетику біосинтезу природних продуктів. Завідувач кафедри фізики металів фізичного факультету Степан Мудрий описав застосування сучасних металевих сплавів для рідкофазного 3D-друку. Декан хімічного факультету Григорій Дмитрів поділився ідеєю способу зробити зберігання водню безпечним і комплексним. А директор Наукового парку Львівського університету «Інновації та підприємництво» Назар Демчишак розповів про сучасну діяльність парку, дослідження та проєкти, у яких беруть участь працівники.

Насамкінець проректор з наукової роботи Львівського університету Роман Гладишевський подякував Чарльзу Уайтхеду за зустріч та прагнення співпрацювати з Львівським університетом задля наукового та технологічного поступу України.

Світлини: Олега Вівчарика та Ярини Пришляк Більше фото