Львівський університет та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України уклали Меморандум про співпрацю у сфері кібербезпеки

20 жовтня 2023 року з метою обговорення напрямів та умов співпраці відбулася дистанційна зустріч представників Державної служби спеціального звязку та захисту інформації України і Львівського національного університету імені Івана Франка.

У зустрічі взяли участь перший проректор ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Гукалюк, в.о. завідувача кафедри кібербезпеки Петро Венгерський, менеджерка освітньої програми з кібербезпеки Надія Городиська, керівник Патронатної служби  Дуржспецзв’язку генерал-майор Олександр Скриник,заступник голови комплексної групи з розробки професійних стандартів, учений секретар ДержНДІтехнологій кібербезпеки Олександр Юдін.

Завершальним етапом налагодження співпраці стало підписання 24 жовтня 2023 року Меморандуму про організацію взаємодії між установами у сфері кібербезпеки та кіберзахисту нашої держави. Договір підписали Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій.

Метою укладення Меморандуму є співпрацясторін у сфері кібербезпеки та кіберзахисту,спрямована на консолідацію наукового потенціалу та набуття компетенцій у сфері кібербезпеки, розвитоквідповідного кадрового потенціалу, організацію та проведення кібернавчань для команд реагування на комп’ютерні надзвичайні події, посилення спроможності у сфері кіберзахисту державних інституцій та об’єктів кіберзахисту

Відповідно до документу, угода передбачає організацію та проведення досліджень шкідливого програмного забезпечення, яке застосовується зловмисниками під час здійснення кібератак на інформаційну інфраструктуру України, розвитокматеріально-технічної бази та навчально-наукових лабораторій, підготовку бюлетенів кібербезпеки, напрацювання рекомендацій щодо протидії сучасним видам кібератак та кіберзагроз, правил кібергігієнита поведінки у кіберпросторі України, розробку та впровадження сучасних освітньо-професійних програм у відповідності до професійних стандартів у сфері безпеки інформації та кібербезпеки, а також спільне здійснення багатьох процедур задля розвитку цифрової грамотності громадян України тощо.

Зокрема, у планах такої співпраці, зі сторони Держспецзвязку передбачена спільна організаціятренінгів, змагань, хакатонів та інших освітніх заходів (в тому числі з можливістю їхньої організації на базі Тренінгового центру Державного центру кіберзахисту Держспецзв’язку), теоретичних та практичних занять, лекцій, тренінгів або здійснення інших академічних форм занять на базі кафедри кібербезпеки факультету прикладної математики та інформатики ЛНУ ім. Івана Франка, обмін інформацією про кібератаки, інциденти та підозрілі події за умови створення академічної команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події (CSIRT) в Університеті, взаємна консультативно-методична допомога.