Львівський університет та Моршинський ліцей ім. Константина Малецького налагодили освітньо-наукову співпрацю

23 лютого 2024 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник та директор Моршинського ліцею імені Константина Малецького Богдан Косило підписали угоду про співпрацю між навчальними закладами.

У зустрічі, присвяченій підписанню Меморандуму, також взяли участь міський голова Моршина Руслан Ільницький, перший проректор Університету Андрій Гукалюк та начальниця управління соціально-гуманітарної політики Моршинської міської ради Тетяна Левкович.

Угода передбачає спільну освітню діяльність, спрямовану на створення умов для максимального розвитку індивідуальних здібностей здобувачів освіти Ліцею, підвищення якості надання освітніх послуг та інтенсифікацію підготовки до вступу учнівської молоді до Університету, а також організацію партнерства та співпраці з питань професійного зростання педагогів Ліцею.

Зокрема, згідно із текстом договору, Моршинський ліцей розповсюджуватиме інформацію щодо освітніх програм ЛНУ ім. Івана Франка,  проводитиме профорієнтаційні заходи та презентації Університету для випускників Ліцею, організовуватиме на базі Ліцею науково-практичні конференції, семінари, лекції за участі професорсько-викладацького складу Університету, а також буде  залучати професорсько-викладацький склад кафедр ЛНУ ім. Івана Франка для проведення занять зі здобувачами освіти.

Важливо також і те, що Ліцей надаватиме майданчик для проведення навчальної та виробничої практики студентів і братиме участь в організації спільних  наукових семінарів, конференцій тощо.

Львівський університет, відповідно до Меморандуму, проводитиме підготовчі курси для учнів Ліцею, надаватиме методичну, технічну та інформаційно-технічну підтримку освітнього процесу Ліцею для проведення необхідних занять, сприятиме організації культурно-оздоровчих, науково-пізнавальних заходів, які проводить Ліцей, здійснюватиме науковий супровід педагогічно-фахової діяльності педагогічних працівників. Вагомим елементом угоди є і те, що Львівський університет сприятиме підвищенню професійного рівня вчителів і вдосконаленню навичок науково-дослідної роботи педагогів Ліцею, а також буде здійснювати наукове керівництво експериментальною роботою представників Ліцею.

Окрім того, Університет сприятиме залученню обдарованих учнів Ліцею до спільної наукової роботи на кафедрах Університету та, за погодженням з керівництвом Ліцею, запрошуватиме учнів на університетські олімпіади, турніри, тренінги з предметів зовнішнього незалежного оцінювання/ національного мультипредметного тощо.

Ректор Володимир Мельник під час зустрічі акцентував на важливості  посилення співпраці закладів вищої освіти та шкіл, яка є фундаментом для забезпечення неперервності наукового поступу. На переконання Володимира Петровича, «таке поєднання у реаліях сьогодення дає можливість говорити про оптимізм та віру в майбутнє і додає сили працювати та надихає на боротьбу».

«Ми дотримуємося принципу ефективної взаємодії зі школами. І нам приємно, що інтелектуальний потенціал викладачів, наша науково-матеріальна база сприяє розвитку шкіл і забезпеченню високої якості освіти у них», – зазначив Володимир Петрович, подякувавши гостям за ініціативність.

Міський голова Моршина Руслан Ільницький наголосив, що співпраця з Львівським університетом є цінною для всієї громади, адже плідна взаємодія не лише покращуватиме рівень освіти у регіоні, а й сприятиме розвитку громади загалом. На важливості співпраці з Львівським університетом також наголосив директор Моршинського ліцею імені Константина Малецького Богдан Косило.

Після підписання Меморандуму представники Моршина ознайомилися із історією, традиціями та сучасними досягненнями колективу ЛНУ ім. Івана Франка у Музеї історії Університету.