Марія Русановська – переможниця XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Нещодавно відбувся фінальний етап XIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Метою творчого змагання є вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка і стимулювання учнівської та студентської молоді до вивчення української мови і літератури, а також виявлення творчо обдарованої молоді, виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу та виявлення майбутньої плеяди митців художнього слова.

Серед студентів закладів вищої освіти перемогу цьогоріч здобула студентка філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Марія Русановська. «XIII Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка став для мене п’ятим поспіль за час навчання на філологічному факультеті. Це така вже хороша традиція студентського життя: чотири рази була нагороджена дипломом III ступеня на всеукраїнському рівні. Ну, а цього року вдалося підкорити перше місце. Неймовірно втішена цим, бо розумію, якою ціною вдається проводити будь-які інтелектуальні чи творчі конкурси в Україні в сучасних умовах. Якщо говорити про почуття, то зараз мене переповнює вдячність Богові, ЗСУ, моїм наставникам, батькам і всім близьким мені людям, які підтримують і надихають розвиватися. Я відчуваю потребу розмірковувати над творчістю Тараса Шевченка й роблю це не лише у форматі конкурсу», – підкреслила Марія Русановська.

Також призерка зауважила, що Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка щороку мотивує її перечитувати «Кобзар», робити нотатки, записувати власні рефлексії. «За п’ять років їх зібралося вже доволі багато, тому виникає мрія упорядкувати все це у якомусь есеїстичному форматі. Мабуть, це і буде одним із планів на майбутнє», – додає Марія Русановська.

Студентка зазначає, що сам конкурс для неї є певним ритуалом творчості, внутрішньої комунікації із Шевченковим генієм, адже щороку учасникам пропонують найрізноманітнішу тематику й формат робіт: лист Президентові України, науково-популярна стаття, есе, літературознавча мінірозвідка, стаття до енциклопедії. Цього року фіналісти змагання складали програму відродження України в системі Шевченкових цінностей. «Це дуже актуальна тема, матеріал для якої чітко відчитується в поетичній спадщині митця. Так, за «Кобзарем» можна окреслити принципи як міжнародної політики, так й освітньої сфери, інститутів культури й пам’яті, реінтеграції тимчасово окупованих територій, судочинства тощо. Мабуть, допомогло справитися з темою те, що думала під час написання про те, якою ж сильною була б Україна, якби це все втілилося в реальність. Цього року моя історія участі в цьому конкурсі завершується, але вона була прекрасною. Успіхи в творчому змаганні стали для мене однією з причин обрати на магістерському рівні освітню програму «Літературна творчість»», – розповіла Марія Русановська і додала, що мріє, аби наступного року конкурс відбувався у переможній мирній Україні!

Вітаємо переможницю конкурсу та бажаємо їй нових творчих звершень!