#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуГеологічний факультет

Сьогодні познайомимося із ще одним унікальним надбанням Львівського університету – Мінералогічним музеєм імені академіка Євгена Лазаренка, що є одним з найдавніших музеїв Львова. 🤩

🔹 У Музеї представлено понад 14000 зразків-експонатів, серед яких колекційні зразки зі всіх континентів світу (навіть з Антарктиди). 😍

🔹 Мінералогічний музей Львівського університету було засновано професором природничої історії Гіацинтом Лобажевським у 1852-1853 роках на базі мінералогічних колекцій Кабінету природничої історії.

🔹 У 1864 році було відкрито кафедру мінералогії, при якій надалі функціонував Мінералогічний музей. З  1944 року кафедрою починає завідувати Євген Лазаренко, який у 1945 р. заснував геологічний факультет, став його першим деканом, а пізніше і ректором Університету.

🔹 Для поповнення колекційного матеріалу у 40-50-тих роках XX ст. Є. Лазаренко організовує низку експедиційних та екскурсійних виїздів у різні регіони колишнього СРСР (Урал, Забайкалля, Волинь, Карпати, Поділля та ін.), під час який зібрано музейний матеріал.

🔹 Джерелами поповнення колекційного матеріалу є обміни зразками з іншими мінералогічними музеями світу, персональні збори науковців університету та працівників інших організацій галузі геології, передавання цікавих і рідкісних зразків Музею від любителів-колекціонерів.

🔹 У Музеї зберігаються документи, датовані 1849 р. (реєстр купівлі мінералів для офіційного створення музею).

🔹 Музей є також базою для навчального процесу і ведення наукових досліджень. Постійними відвідувачами є учні середніх шкіл, гімназій, коледжів, інших вищих навчальних закладів, а також учасники різних наукових форумів, іноземні делегації.

🔹 У Музеї діє багата постійна мінералогічна експозиція, зокрема експонуються деякі нові,  недавно відкриті мінерали – ферсманіт, гагариніт, сребродольськіт та інші, а також мінерали, вперше виявлені на території України.

🔹 Крім цього, у Музеї знаходиться колекція псевдоморфоз, представлена скам’янілими залишками рослин і тварин. Різноманітною є колекція скам’янілих дерев, зокрема наявний великий (60 см у поперечнику) зріз з Каліфорнії та уламки з Саксонії, Угорщини й околиць Львова.

🔹 Багатою є експозиція самоцвітів і ювелірного каміння, серед яких – малахіт, лазурит, бурштин, корали,  тощо. А також є колекція метеоритів та тектитів.

🔹 Окрасою музею є унікальні експонати зразків мінералів, зокрема, наприклад, кристал-велетень апатиту (масою понад 160 кг).