Модель НАТО у Львівському університеті

5 квітня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка стартував науково-освітній захід «Модель НАТО». Подію організувало Профбюро студентів факультету міжнародних відносин за підтримки Профкому студентів Університету. Симуляційні засідання форуму зосереджені на питаннях колективної оборони, кібербезпеки, реагування на кризи, збору розвідданих, протидії тероризму.

Насамперед учасників привітав декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. «Цей захід є не лише надзвичайно актуальним і важливим, але й досить символічним, адже вчора, 4 квітня, НАТО відзначало 75-ту річниця свого створення. Сьогодні російська агресія ставить перед Північноатлантичним альянсом все нові виклики, а Ви, як майбутні фахівці з міжнародних відносин, повинні розуміти важливість використання усіх дипломатичних механізмів, які допоможуть Україні заручитися підтримкою НАТО. Бажаю усім учасникам конференції цікавої і плідної праці, активних дискусій та цінних ідей», – зазначив Маркіян Мальський.

Також до слова запросили завідувача кафедри європейського права, заступника декана факультету міжнародних відносин Михайла Микієвича. «Насамперед дякую усім причетним до організації за важливу роботу. Переконаний, що «Модель НАТО» стане цікавим і корисним заходом для всіх його учасників. Важливість приєднання України до НАТО є очевидною, і Ви, як юні дипломати, маєте добре знати усю структуру і функції організації. Тож гарної Вам роботи і позитивних вражень від спільної праці», – підкреслив Михайло Микієвич.

До студентів також звернулися голова Молодіжної ради при Львівській ОВА Богдан Талатура, радник голови ЛОДА з питань молодіжної політики Любомир Сопільник, віце-директор БО «Українська Студентська Ліга» Сергій Гальчинський та голова профбюро факультету міжнародних відносин Вікторія Бойчук, які розповіли студентам про організації, які представляють, а також  наголосили на важливості проведення практичних заходів, які моделюють роботу міжнародних союзів і дозволяють молоді долучатися  до вирішення надважливих питань світового масштабу.

У перший день роботи Моделі НАТО студенти взяли участь у презентації сценарію кризи, прикладом якої стала ситуація щодо зменшення популяції пінгвінів внаслідок екологічних змін, долучились до пресконференції та дискували щодо операційних нюансів творення різних міжнародних проєктів. До того ж учасники заслухали лекцію про роль НАТО у зміні архітектури міжнародного миру та безпеки, яку прочитала викладачка Вільнюського університету Індре Ісокайте-Валуже.

Загалом під час триденної події учасники матимуть змогу взяти участь у симуляційних засіданнях Північноаталантичної ради, Військового комітету та комітету Кібербезпеки. Студенти зможуть спробувати себе у різних ролях, вчитимуться створювати проєкти, брати участь у дискусіях та пресконференціях. Захід має на меті допомогти молоді краще зрозуміти, як працює  Північноатлантичний альянс, та випробувати власні сили у практичній роботі, спрямованій на колективну оборону, кібербезпеку, протидію тероризму тощо.

Світлини: Вероніки Пільгуй Більше фото