Університет поглиблює освітньо-наукову співпрацю зі Стрийською РВА

4 квітня 2024 року перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк, голова Стрийської районної військової адміністрації Богдан Янко, начальник відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РВА Василь Лагоцький та директорка Угерського ліцею Стрийської міської ради Лідія Кулик підписали Договір про співпрацю між установами. У зустрічі, присвяченій підписанню Договору взяв участь також декан біологічного факультету Ігор Хамар.

Договір передбачає організаційне, партнерське, освітнє, наукове та інше співробітництво, спрямоване на розвиток освітньої, науково-дослідної діяльності серед молоді та педагогічних працівників Стрийського району, а також проведення спільних заходів, що спрямовані на удосконалення технічних та інноваційних навичок. Спільна освітня діяльність спрямована на створення умов для максимального розвитку індивідуальних здібностей здобувачів освіти Угерського ліцею та інших навчальних загальноосвітніх закладів району, підвищення якості надання освітніх послуг та інтенсифікацію підготовки до вступу учнівської молоді до Університету, а також організацію партнерства та співпраці з питань професійного зростання вчителів.

Зокрема, згідно із текстом договору, Угерськиий ліцей розповсюджуватиме інформацію щодо освітніх програм ЛНУ ім. Івана Франка, проводитиме профорієнтаційні заходи та презентації Університету для випускників Ліцею, організовуватиме на базі Ліцею науково-практичні конференції, семінари, лекції за участі професорсько-викладацького складу Університету, а також буде  залучати професорсько-викладацький склад кафедр ЛНУ ім. Івана Франка для проведення занять зі здобувачами освіти.

Важливо також і те, що Ліцей надаватиме майданчик для проведення навчальної, виробничої та педагогічної практик студентів і братиме участь в організації спільних наукових семінарів, конференцій тощо.

Львівський університет, відповідно до Договору, проводитиме підготовчі курси для учнів Ліцею, надаватиме методичну, технічну та інформаційно-технічну підтримку освітнього процесу Ліцею для проведення необхідних занять, сприятиме організації культурних,  науково-пізнавальних заходів, які проводить Ліцей, здійснюватиме науковий супровід фахової діяльності педагогічних працівників. Вагомим елементом Договору є і те, що Львівський університет сприятиме підвищенню професійного рівня вчителів і вдосконаленню навичок науково-дослідної роботи педагогів Ліцею, а також буде здійснювати наукове керівництво експериментальною роботою представників Ліцею.

Окрім того, Університет сприятиме залученню обдарованих учнів Ліцею до спільної наукової роботи на кафедрах Університету та, за погодженням з керівництвом Ліцею, запрошуватиме учнів на університетські олімпіади, турніри, тренінги з предметів зовнішнього незалежного оцінювання чи національного мультипредметного тестування.

Перший проректор Андрій Гукалюк під час зустрічі акцентував на важливості посилення співпраці закладів вищої освіти та шкіл, яка є фундаментом для забезпечення неперервності здобування освіти.

Голова Стрийської РВА Богдан Янко проінформував про перспективи розвитку району, акцентував на необхідності підготовки фахівців у відповідних галузях і наголосив, що співпраця з Львівським університетом є цінною для всієї громади, адже плідна взаємодія не лише покращуватиме рівень освіти у регіоні, а й сприятиме розвитку району загалом.

На важливості співпраці з Львівським університетом також наголосили начальник відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РВА Василь Лагоцький та директорка Угерського ліцею Стрийської міської ради Лідія Кулик.

Декан біологічного факультету Ігор Хамар проінформував, що така співпраця триває вже кілька років. Зокрема, викладачі факультету на волонтерських засадах проводять заняття з вчителями біології щодо тематики і можливості лабораторних та  практичних занять з біології у школах, читають дистанційні лекції для учнів на актуальні проблеми у біології, беруть участь у профорієнтаційних заходах та екскурсіях учнів у лабораторіях і музеях Університету.