#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуГеологічний факультет

Продовжуємо наше знайомство із музеями Львівського університету. Сьогодні розповімо вам про унікальне надбання Геологічного факультету – Музей рудних формацій.

🔹 Музей рудних формацій було засновано у 1984 р. на Геологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка з ініціативи завідувача кафедри методів розшуків і розвідки родовищ корисних копалин професора Є. Лазька. Утім, офіційно зареєстрований у статусі громадського музею ЛНУ імені Івана Франка він у 2007.

🔹  Експонатами Музею є руди з більш як 500 родовищ України та світу. Тут наявний найрізноманітніший кам’яний і картографічний матеріал (геологічні плани і розрізи генотипних родовищ), цікавий і корисний для будь-якого природознавця, геолога, мінералога, петрографа тощо.

🔹  У Музеї знаходяться дві відкриті монографічні експозиції: «Золоторудна експозиція» професора Ю. Ляхова, що містить рідкісні штуфи золотовмісних руд родовищ Східного Забайкалля та «П’єзооптична експозиція» професора А. Пізнюра і завідувача лабораторії В.Корнілова, що охоплює кварцову кришталеносну сировину пегматитових родовищ Волині.

🔹 Музей рудних формацій за профілем є природничим та має наукове, навчальне, загальноосвітнє та естетичне значення. Його відвідують численні екскурсії шанувальників природознавства, особливо вчителів та учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій, коледжів. Екскурсанти Музею можуть дізнатися, що таке руди, які їхні головні фізичні і хімічні властивості, чим можуть бути корисними для людини і як вони виникли.

🔹 Фонди постійно поповнюються штуфами руд, зібраних в польових експедиціях різних регіонів. Особливу унікальність і цікавість мають матеріали в закритих фондах музею. Вони частково містять дублікати демонстраційних штуфів руд, частково – неопрацьовані колекції, зібрані різними дослідниками. Співробітники музею останніми роками розпочали роботу з перегляду закритих музейних колекцій, комп’ютеризації каталогів, створення бази даних, працюють над модернізацією музею.