На економічному факультеті розпочала роботу XXXI Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України»

28-29 травня 2024 року на економічному факультеті відбувається XXXI Міжнародна наукова конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми функціонування господарської системи України».

Перед початком роботи учасники конференції хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських воїнів та мирних жителів, які загинули під час російської агресії.

У вступному слові декан економічного факультету, доцент Ростислав Михайлишин відзначив, що конференція є важливою складовою інтелектуального та наукового життя факультету. Більше 30-ти років студенти, аспіранти, докторанти та молоді вчені отримують прекрасну можливість для спілкування, обміну інформацією, оприлюднення результатів своїх наукових досліджень. Особливої актуальності такі наукові заходи набувають в умовах війни, оскільки підтверджують поступальний розвиток вищої освіти і науки та утверджують віру у перемогу та відновлення України.

Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту, професор Михайло Крупка привітав учасників конференції та побажав їм успішних виступів, продуктивних дискусій та результатів. На думку професора Крупки, такі конференції сприяють згуртуванню спільноти молодих науковців, творенню інноваційних знань, які є запорукою майбутнього відновлення України.

До учасників конференції з вітальним словом звернувся завідувач кафедри обліку і аудиту, професор Юрій Раделицький. Він відзначив, що конференція має давню історію, щорічно у її роботі беруть участь сотні молодих науковців з різних закладів вищої освіти України та інших країн. Надзвичайно актуальною та широкою є тематика наукових доповідей. Також Юрій Раделицький подякував студентам за активну позицію у такий складний та відповідальний час.

Завідувач кафедри маркетингу Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», доцент Сергій Касян привітав учасників конференції від студентської спільноти Дніпра. Він відзначив надзвичайну важливість комунікації між молодими вченими різних регіонів, що зміцнює та підтверджує єдність України в умовах війни.

На конференцію надійшло понад 400 тез з різних університетів України, Польщі, Німеччини і Туреччини.

28 травня 2024 року у змішаному (очно-дистанційному) форматі відбулося пленарне засідання конференції. Близько 30 учасників обговорювали проблеми впливу війни на національну економіку та шляхи її відбудови після перемоги, функціонування і стабільності фінансової системи України, підтримки та захисту підприємництва в умовах воєнного стану, диджиталізації господарської діяльності економічних суб’єктів, впровадження інноваційних технологій у менеджменті та маркетингу, соціального захисту, безробіття, трудової міграції в умовах російської агресії.

На другий день роботи конференції планується проведення секційних засідань, які присвячено широкому колу питань банківського і страхового бізнесу, економіки України, економічної аналітики та бізнес-статистики, економіки та правового регулювання в бізнесі, економічної кібернетики та математичних методів в економіці, економічної теорії та бізнес-економіки, маркетингу і менеджменту; інформаційних систем і технологій в управлінні, міжнародної економіки, обліку, аудиту та оподаткування, підприємництва торгівлі та біржової діяльності, управління та експертизи товарів, фінансів, грошового обігу та кредиту, економіки та безпеки інформації, соціального забезпечення та управління персоналом.

За матеріалами економічного факультету