На факультеті культури і мистецтв відбувся вечір пам’яті до Дня Захисників і Захисниць України

1 жовтня 2024 року на факультеті культури і мистецтв відбувся вечір пам’яті до Дня Захисників і Захисниць України «Ми разом!». Захід відвідали студенти та викладачі факультету, вшанувавши пам’ять загиблих у боротьбі за Незалежність представників академічної спільноти.

Насамперед до присутніх звернулася декан факультету культури і мистецтв Мирослава Циганик. «В найважчі моменти життя ми згадуємо тих, хто нас надихає. Часто такими людьми є митці, які плекають культуру, мистецтво, не дають суспільству опускати руки. Але не тільки мистецтвом сьогодні живуть ті, хто покликаний його творити, адже чимало наших працівників, випускників, студентів тепер зброєю виборюють майбутнє для України. Тому гріймо їх своїми серцями, добрими словами, допомогою і подякою. І вшановуймо пам’ять тих, хто віддав свої життя за волю, бо енергія нашої любові нікуди не пропадає. Вона йде до тих, кому ми її адресуємо, де б вони не були. Дякую усім, хто сьогодні долучився до організації заходу і пам’ятайте: Україна переможе!», – підкреслила Мирослава Циганик.

Надалі захід продовжила ведуча події студентка 4 курсу спеціальності «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно» Ольга Федина. Вона розповіла присутнім про трьох представників академічної спільноти факультету культури і мистецтв, які віддали життя, обстоюючи територіальну цілісність України, виборюючи вільне майбутнє для кожного з нас. Присутні відновили у пам’яті спомини про життя, творчість, ідеї, плани та мрії старшого викладача факультету культури та мистецтв, Героя України, Володимира Труша, випускника факультету Івана Вовчанського, студента Адама Лінчака.

Володимир Труш закінчив філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка та вступив до аспірантури у 2000 році. Упродовж 2000–2002 років обіймав посаду старшого лаборанта, з 2001 – асистента кафедри бібліотекознавства і бібліографії. У 2001–2002 роках працював на посаді заступника декана філологічного факультету, а у 2003–2006 роках – заступника декана факультету культури і мистецтв Львівського університету.

Упродовж четвертої хвилі мобілізації, яку оголосили в рамках Антитерористичної операції на Сході України, Володимир Труш отримав повістку і без вагань прийняв рішення захищати Українську Державу. На жаль, 31 жовтня 2015 року у районі Авдіївки Донецької області він загинув під час виконання бойового завдання.

Іван Вовчанський був учасником АТО, захищав Україну в складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України.

Із початком повномасштабного вторгнення боронив державу в лавах 5-го батальйону спеціального призначення «Любарт» 12-ї бригади спеціального призначення «Азов» Східного оперативно-територіального об’єднання. Виконував бойові завдання на Донеччині. На час загибелі Героєві було 33 роки.

Адам Лінчак навчався за спеціальністю «Актор драматичного театру та кіно». У 18-річному віці він мобілізувався в 111-ту бригаду ТрО. Герой служив на різних ділянках фронту, зокрема, на Авдіївському та Покровському напрямках. 7 серпня 2024 року, отримавши поранення, несумісне з життям, Адам трагічно загинув. Героєві було 19 років.

Також під час заходу присутні згадали імена тих працівників, студентів та випускників факультету культури і мистецтв, які сьогодні захищають державу в лавах Збройних Сил України.

Музичним супроводом вечору пам’яті стали щемливі пісні у виконанні хору «Евфонія» кафедри музикознавства та хорового мистецтва під керівництвом Василя Чучмана.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото