16–17 травня 2022 року в рамках проведення щорічного Фестивалю науки у Львівському національному університеті імені Івана Франка викладачі та здобувачі освіти кафедри економіки та публічного управління факультету управління фінансами та бізнесу провели низку наукових заходів.

Усі заходи були спрямовані на удосконалення науково-дослідницьких навичок здобувачів вищої освіти, а також, на переконання організаторів, вони допомагають визначити сферу наукових зацікавлень молоді. Також наукові заходи покликані розвивати інтерес здобувачів вищої освіти до науково-дослідницької діяльності, пробуджувати зацікавленість до наукових пошуків у галузі публічного управління та адміністрування, надавати можливості реалізувати себе, як дослідників публічного управління та адміністрування.

Першим у циклі заходів був науково-практичний круглий стіл: «Модернізація публічного управління: зарубіжний та вітчизняний досвід» (за участі студентського наукового гуртка «Управлінець»).

Під час засідання круглого столу учасники обговорювали наукові дослідження здобувачів вищої освіти з таких питань: проблеми практичного застосування сучасних теорій лідерства в органах державної влади та місцевого самоврядування, адаптація європейського досвіду децентралізації влади в Україні, зарубіжний досвід управління публічними фінансами, проблеми цифровізації у публічному управлінні, її переваги та загрози в час військової агресії, управління соціальною сферою, проблеми публічного управління економічною сферою держави, проблеми покриття дефіциту державного бюджету та прогнозування відновлення і дальшого розвитку економіки після завершення війни.

Цінною для факультетської молоді також була гостьова лекція директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області Ігоря Микитина «Захист прав людини і громадянина».

Лекції передував виступ з вітальним словом декана факультету управління фінансами та бізнесу Андрія Стасишина, який зазначив: «Права і свободи людини та громадянина становлять не абстрактний зміст правової держави, а вимагають від неї розв’язання цілком конкретних завдань – визнання та забезпечення таких прав, свобод і законних інтересів, що, своєю чергою, передбачає охорону та захист прав громадян. Забезпечення і захист прав та свобод людини і громадянина, є не просто окремим завданням правової держави, а її цільовою метою, генеральним напрямом діяльності, який має втілюватись в усіх сферах публічного управління».

Під час заходу слухачі обговорили вкрай актуальні питання загалом для громадян України та для жителів Львівської громади зокрема. Так, йшлося про звернення тимчасово переміщених осіб за юридичною допомогою, стан забезпечення їхніх прав при перебуванні у Львівській області, взаємодію із органами місцевого самоврядування, гідність людини, як одну із основоположних цінностей людства. Збройна агресія рф і її повномасштабне вторгнення на територію України змусили весь державний апарат і суспільство в цілому перейти до оперативного функціонування в умовах правового режиму воєнного стану.

Також в рамках Фестивалю науки  відбулися наукові семінари професорсько-викладацького складу спільно зі здобувачами другого (магістерського) рівня освіти. Зокрема, 16 травня 2022 року доповідь «Конкурентоспроможність вітчизняної робочої сили на світовому ринку праці» представили доцентка кафедри економіки та публічного управління Оксани Пікулик. Учасники семінару активно обговорювали якісні зміни праці в сучасних ринкових умовах і нові вимоги до якості трудового потенціалу (гнучкість, мобільність, креативність), які визначають напрями розвитку системи загальноосвітньої та професійної підготовки кадрів. В рамках доповіді науковця окреслила головні чинники, що визначають конкурентоспроможність робочої сили на ринку праці та дозволяють задовольняти вимоги роботодавців за рівнем знань, умінь, навичок й особистісних рис.

Вчора, 17 травня, доповідь «Публічне управління та адміністрування: досвід України та країн Європейського Союзу» представив доцент кафедри економіки та публічного управління Василь Зеленко. Під час дискусії в рамках семінару учасники обговорювали такі проблеми: засади зародження наднаціонального публічного управління у ЄС, проблеми щодо функціонування системи наднаціонального управління ЄС на сучасному етапі, особливості публічного управління у сфері соціальної політики в ЄС, спільні та відмінні риси української моделі публічного управління з континентальною та Беверіджською, прогнозовані проблеми публічного управління та адміністрування у післявоєнній Україні.