На факультеті журналістики запрацювала радіостудія

В умовах війни та у процесі подальшого розвитку інформаційного середовища журналістська освіта  є одним із важливих елементів зміцнення держави і творення демократичного, відповідального й успішного і суспільства. І якісною ця освіта може бути лише за умови подальшого збільшення практичної складової освітнього процесу для того, щоб майбутні представники різноманітних медіа змогли опанувати необхідні навички у процесі навчання. Так, можливість спробувати себе у ролі радіо- чи телеведучого – неоціненний досвід для початківців, адже він дозволяє оцінити, який саме журналістський профіль тобі підходить і чи підходить взагалі.

З цією метою на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка нещодавно обладнали нову студентську радіостудію. Тут юні журналісти (і не лише) зможуть записувати подкасти, інтерв’ю та радіоновини. Радіостудія розташована у 108 аудиторії факультету журналістики, що на вулиці Генерала Чупринки, 49. Колись у цьому кабінеті зберігались книги, які зібрав багаторічний декан факультету Михайло Присяжний, а тепер завдяки творчим ідеям ці книги не просто залишаються цінним джерелом знань, а й органічно входять в інтер’єр і навіть слугують інструментом створення необхідної акустики.

Завідувачка кафедри радіомовлення і телебачення Львівського університету Парасковія Дворянин розповідає, що ідея створити радіостудію не виникла спонтанно, адже кафедра має бути практико-орієнтованою. Водночас облаштували студію досить швидко, адже за словами завідувачки, на всіх рівнях Університету було повне сприяння у цій справі. Пошуком техніки, облаштуванням радіостудії та її дизайном займалися керівник лабораторії сучасних медіатехнологій Марʼян Павлик спільно з працівниками лабораторії та Franko-TV.

«Ми на Franko-TV відновили щотижневі випуски новин про Університет і життя студентів, а на цей семестр, окрім новинних випусків, запланували серію інтервʼю, зокрема й підготовку матеріалів у межах грантових проєктів. Окрім цього, кафедра поповнилась відомими журналістами- практиками, які погодились стати  менторами  для наших студентів. Також у цьому навчальному році ми продовжимо наші вже традиційні майстерки «200 хвилин з Першим Західним» і «Створи своє радіо». А для того, щоб зреалізувати ці важливі складові навчального процесу, нам потрібні технологічні можливості: студент мусить бути в умовах редакції уже на факультеті, щоб потім впевнено почуватися як фаховий працівник. Тому окрім телевізійної студії Franko-TV, ми облаштували і радіостудію», – ділиться Парасковія Ярославівна.

Парасковія Дворянин наголошує, що практична складова журналістської освіти є надзвичайною важливою, тож тепер у студентів з’явився ще один професійний майданчик для її реалізації. «Тепер студенти разом з викладачами матимуть тут практичні заняття з журналістської майстерності, писатимуть інтервʼю, організовуватимуть тренінги з ораторського мистецтва, готуватимуть новинні випуски. Сюди приходитимуть і наші гостьові лектори – відомі радіожурналісти, ми вже маємо графік таких відвідин. І найважливіше – вже зголосилися охочі записувати авторські подкасти», – додає Парасковія Дворянин.

Світлини: Андрія Гірняка та Аліни Штемпель Більше фото