На географічному факультеті розпочала роботу XXIV Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція

8 червня 2023 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка стартувала XXIV Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція «Реалії проблеми та перспективи розвитку географії, екології, туризму та сфери послуг в Україні», яка триватиме упродовж двох днів. У науковому заході беруть участь пів сотні учасників з різних куточків України.

Початку роботи конференції передувало відкриття виставки наукового доробку ‒ монографій, підручників, навчальних посібників та методичних розробок відомого українського вченого-географа, доктора географічних наук, професора кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Миколи Назарука, присвяченої ювілею вченого. Під час відкриття виставки колеги Миколи Миколайовича відзначили основні наукові інтереси професора, серед яких ‒ проблеми взаємодії суспільства і природи, екологічна освіта та її філософсько-методологічні основи, філософські проблеми природознавства, а також екологічні та соціальні проблеми міста Львова. Колектив географічного факультету Львівського університету тепло відгукнувся про спільність робочих буднів з професором Миколою Назаруком, відзначивши його наполегливість, неабияку працелюбність та відповідальність у виконанні будь-яких поставлених задач.

Надалі відбулося офіційне відкриття XXIV Всеукраїнської студентсько-аспірантської наукової конференції, яка тривала у змішаному форматі.

Із вітальним словом до учасників звернувся проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович насамперед відзначив важливість проведення такої наукової зустрічі студентів та аспірантів, адже вона порушує низку важливих прикладних проблем сучасної географії. «Виступати перед колективом географів Львівського університету завжди дуже відповідально, адже тут вчаться і працюють обдаровані студенти та аспіранти, викладачі та професори. Це надзвичайне наукове товариство, яке має значний історичний шлях та хороші традиції», ‒ зазначив Володимир Качмар та коротко окреслив основні історичні віхи  становлення географії у Львівському університеті.

Звертаючись до усіх присутніх, проректор також зазначив, що студенти і аспіранти географічного факультету не лише мають високі показники у навчанні, але й є активними і свідомими громадянами. «Студентам-географам завжди вдавалося виховувати нас, викладачів, під час усіх буремних подій в історії України, зокрема під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Ми разом зі студентською молоддю тримали цей рубіж – разом боронили нашу державу, разом обстоювали її європейський напрямок, нашу свободу, демократію. Студенти географічного факультету, як і вся університетська молодь, ніколи не боялися, і ми разом йшли пліч-о-пліч на всі барикади і трибуни, долаючи випробування», ‒ наголосив Володимир Качмар.

У вітальному слові проректор також відзначив, що географи Львівського університету є неперевершеними науковцями, що є вкрай важливо у теперішній час війни, адже наука є одним із ключових інструментів майбутньої відбудови України. У цьому контексті Володимир Михайлович також акцентував на важливості і прикладному спрямуванні тем, які порушуватимуть учасники конференції.

До вітальних слів долучився  декан географічного факультету Володимир Біланюк, який насамперед відзначив приємність бути серед товариства креативних й активних географів та висловив щиру вдячність Збройним силам України за можливість проводити такі наукові зустрічі. У цьому контексті Володимир Біланюк пригадав настанову Блаженнішого Святослава, який нещодавно, перебуваючи із візитом у Львівському університеті, наголосив на тому, що «і у Львові також кожен повинен тримати свій блокпост – блокпост правди, віри, відповідальності, поваги та небайдужості». «Я бажаю, щоб кожен із Вас тримав свій блокпост у науковому змаганні і особистих досягненнях», ‒ додав Володимир Іванович і відзначив надзвичайно високий рівень підготовки учасників конференції.

Звертаючись до присутніх, декан подякував колегам за підготовку студентів, аспірантів та спільних наукових виступів, а також за активну роботу із молоддю, після чого відзначив прикладне спрямування тематики конференції. «На результати цих прикладних досліджень чекають у Львові, в області, і в усій Україні», ‒ висловив переконання Володимир Іванович та побажав учасникам плідної роботи та жвавих дискусій.

Привітав учасників також представник «Інституту міста» Львівської міської ради Юрій Полянський: «Ті теми, які сьогодні порушуватимуть учасники конференції і ті дослідження, які вони здійснюють в сьогоднішніх умовах, є надзвичайно важливими як для Львова, так і для усієї України. А відтак, в цей час важливо проводити такі наукові заходи та працювати задля розбудови і відбудови України», ‒ зазначив Юрій Полянський та побажав учасникам продуктивної роботи.

Також молодих вчених привітали завідувачі кафедр географічного факультету, висловивши вдячність за плідну наукову роботу.

Надалі конференція продовжила роботу у форматі пленарного засідання, де молоді науковці обговорили низку актуальних і найрізноманітніших питань, які стосувалися візій і чинників впливу на формування просторових трансформацій на прикладі міста Львова, можливостей рекреаційного використання гори Стефана в РЛП «Знесіння», концепції інтегрованого розвитку території територіальної громади, неформальної освіти для педагогів та методів навчання географії, а також впливу гідрологічних чинників на розвиток відновлювальної енергетики у Львівській області, особливостей оперативного картографування захворюваності, сучасних геоморфологічних процесів в Галицькому Придністер’ї та ін.

Також учасники упродовж дводенної наукової зустрічі працюватимуть у секціях «Географія», «Екологія та раціональне природокористування», а також «Туризм і сфера послуг».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото