На географічному факультеті стартувала Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

11 жовтня 2024 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочалась ХVІІІ Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід», яка триватиме упродовж двох днів.

Під час наукового форуму, який відбувається у змішаному очно-дистанційному форматі, заплановані аудиторні та виїзні засідання задля обговорення ширшого кола актуальних питань економіки і туризму у сучасному світі.

Організувала захід кафедра туризму географічного факультету Львівського університету спільно з кафедрою європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин у співпраці з Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет», кафедрою туризму факультету туризму та міжнародних комунікацій Ягеллонського університету в Кракові, Академією прикладних наук імені Вінцента Поля в Любліні, Університетом туризму та екології в Сухій Бескидській (Польща) та Еколого-географічним фондом.

Відтак, із відкриттям конференції усіх присутніх привітала завідувачка кафедри туризму, докторка економічних наук, професорка Марта Мальська. Марта Пилипівна насамперед наголосила, що ідейним натхненником проведення щорічної конференції свого часу став доцент кафедри туризму, командир механізованого взводу 63 окремої механізованої бригади, старший лейтенант, новітній Герой України Михайло Гамкало, який віддав своє життя у боротьбі проти російського агресора. «І сьогодні, попри надскладний для України час, колектив нашої кафедри та факультету продовжує плідно працювати і жити, творити науку та виховувати відповідальних студентів – кваліфікованих фахівців та патріотичних, свідомих громадян нашої держави. Нам потрібно консолідувати зусилля задля певної ідеї, а відтак, туризм і готельна справа стали для нас, науковців, саме тим комплексним об’єднавчим фактором для спільної праці і розвитку», ‒ висловила переконання Марта Мальська та побажала усім учасникам конференції цікавих доповідей та плідних дискусій.

Надалі із вітальним словом до усіх учасників конференції звернувся проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Володимир Михайлович привітав присутніх із Днем Львівського університету, який щорічно відзначають 11 жовтня, й наголосив: «Львівський національний університет імені Івана Франка заслуговує гордо нести звання «національного», і підтвердженням цього є наша з вами праця. Зокрема, географічний факультет є одним із лідерів за якістю роботи, навчання та, що важливо, виховання відповідальних і патріотичних студентів. Сьогодні у Львівському університеті навчаються і працюють студенти та викладачі з різних куточків нашої країни, які люблять свою державу, пишаються нею і докладають зусиль для її процвітання і розбудови. Відтак, власне кафедра туризму, яка сьогодні проводить актуальний науковий форум, є унікальною – її наукові здобутки, які тісно переплітаються із творчістю і натхненням колективу талановитих дослідників, є чудовим доказом цього. Тож і надалі спільно працюймо задля перемоги, миру і добробуту», ‒ закликав учасників конференції Володимир Качмар.

До вітальних слів учасникам конференції долучився декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. Маркіян Зіновійович насамперед відзначив, що спільна плідна праця обох факультетів – географічного і факультету міжнародних відносин триває давно, а відтак науковці мають чітко окреслені ідеї для спільної діяльності.

«Як і раніше, так і тепер ми розуміємо, що туризм став унікальним явищем, яке набуває щораз більшої важливості в житті кожного із нас. Туристичні потоки сьогодні в десятки разів переважають інші, а саме явище туризму у сучасних умовах має нові форми і виміри – від цифрового та віртуального до використання штучного інтелекту. Однак «кістяк» туризму завжди залишиться незмінним – він має запах лісу, шум води, атмосферність замків і підземель – це той справжній туризм, який відповідає нашим справжнім людським відчуттям і бажанням», ‒ висловив переконання Маркіян Зіновійович і наголосив, що багаторічна співпраця факультетів дала плідні результати – до дослідників Львівського університету продовжують долучатися вчені, які розробляють нові методи, теорії і концепції сучасного туризму.

Також учасників конференції привітав заступник декана географічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи Євген Тиханович. Євген Євгенійович відзначив головні наукові досягнення кафедри і наголосив, що плідна робота усього колективу кафедри та факультету триває і дає вагомі результати. «Відзначаючи наукові здобутки кафедри туризму географічного факультету Львівського університету та її освітню діяльність, варто також наголосити, що викладачі кафедри виконують ще одну надважливу роботу – окрім формування кваліфікованих фахівців, вони виховують справжніх патріотів Української Держави. Ігор Костенко, Дмитро Пащук – ті студенти-Герої, які продемонстрували свою відвагу і любов до України, віддавши життя за її незалежність. Серед справжніх патріотів також і доцент кафедри туризму, Герой Михайло Гамкало, який разом із колегами допомагав виховувати патріотичну, свідому та відповідальну молодь, подаючи їй власний приклад. Відтак, кафедра туризму сьогодні є не лише осередком наукової та освітньої діяльності, вона передає історичну цінність молодим поколінням, виховує та надихає їх», ‒ переконаний Євген Тиханович.

Учасників міжнародної конференції привітала завідувачка кафедри європейських та регіональних студій факультету міжнародних відносин Наталія Антонюк. «Наші факультети і кафедри продовжують плідну співпрацю – наші спільні наукові здобутки стали відомі як в Україні, так і за кордоном. Кафедра туризму є дуже потужним центром наукової та освітньої діяльності, тут працюють талановиті науковці під керівництвом професорки Марти Мальської. Відтак, проведення цієї конференції є чудовим прикладом того, що кафедра працює і розвивається задля розбудови і розквіту Української Держави», ‒ зазначила Наталія Антонюк.

Після відкриття конференції учасники продовжили роботу у форматі пленарного засідання, під час якого, зокрема, обговорили особливості цифрового маркетингу у сфері туризму, актуальні питання конкурентоспроможності цього напрямку, методи боротьби з проблемами в готельному менеджменті у сучасних умовах та ін. Також серед актуальних питань, які порушували науковці на пленарному засіданні, стали історико-культурні та природні туристичні ресурси України та Європи й особливості мілітарного туризму.

Надалі науковці упродовж двох днів працюватимуть у секціях, під час яких обговорять найактуальніші питання географії, економіки і туризму.

Світлини: Ірини Онисько Більше фото