На історичному факультеті вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника

20 лютого 2024 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні. Зокрема, студенти та викладачі історичного факультету, а також представники адміністрації Університету віддали шану випускнику історичного факультету, знаному історику, активному громадському діячу, Героєві Небесної Сотні Богдану Сольчанику, який загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014 року у Києві під час Революції Гідності.

Упродовж заходу присутні мали змогу пригадати події 2013-2014 років, поділитися спогадами і думками про Майдан та переглянути кінострічку «Небесна Сотня».

Розпочалось вшанування із хвилини мовчання у пам’ять про Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих Захисників і Захисниць України у російсько-українській війні.

Надалі до присутніх звернувся проректор із науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Насамперед Володимир Михайлович наголосив на активній участі істориків в усіх ключових подіях, що відбуваються в Україні, й акцентував на важливості вивчення історії нашої держави задля виховання патріотичних і свідомих громадян.

Також Володимир Качмар пригадав початок подій Революції Гідності і відзначив вагому роль студентів Львівського університету у цих націєтворчих процесах. «Студентська молодь саме Львівського університету стала тією рушійною силою до змін в Україні, ініціатором початку Революції Гідності. Наші студенти, гуртуючись у багатотисячні колони, засвідчили своє прагнення жити у вільній, демократичній, європейській державі. Академічна спільнота об’єдналась в університетську сотню, готову відчайдушно обстоювати своє право на гідне життя. І, на жаль, деякі студенти та випускники Львівського університету віддали своє життя заради кращого майбутнього кожного з нас. Тож, пам’ятаючи подвиг новітніх Героїв, працюйте на її благо, відбудовуйте і розбудовуйте нашу державу. За вами – майбутнє!», ‒ закликав молодь Володимир Михайлович.

Під час заходу до присутніх також звернувся в.о. декана історичного факультету Руслан Сіромський. Руслан Богданович окреслив цінність того, що в Революції Гідності взяли участь різні покоління людей. «Саме симбіоз студентства та старшого покоління, яке вчасно підставило плече своїм «дітям», дало можливість досягти позитивних результатів у перебігу Революції», ‒ наголосив Руслан Богданович.

Підсумовуючи, в.о. декана наголосив: «Львівський Університет – це, безперечно, частина Революції Гідності, адже одним із найактивніших її  учасників став Герой Небесної Сотні Богдан Сольчаник. Допитливий, небайдужий, із нелінійним мисленням, він залишився у нашій пам’яті свідомим і гідним громадянином України. У своїх віршах Богдан закликав усіх не бути байдужими, а натомість – бути «твердими», але, водночас, мати у серці тепло, щоб залишатися людьми, і завжди йти до кінця. І сама Революція Гідності є в його словах. Тож продовжуймо боротьбу, пам’ятаючи і шануючи усіх наших  Героїв», ‒ закликав присутніх Руслан Сіромський.

Надалі усі присутні переглянули фільм «Небесна Сотня» та пригадали події Революції 2013-2014 років.

Додамо також, що сьогодні, 20 лютого 2024 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, студенти, представники адміністрації, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка вшанували пам’ять  Героїв Небесної Сотні Ігоря Костенка, Сергія Кемського і Дмитра Чернявського.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото