20 лютого – день, який змінив кожного з нас

Дорога університетська спільното!

Сьогодні минає десята річниця подій, які визначили вектор розвитку Української Держави і врешті призвели до незворотної самоідентифікації українців як невід’ємної частини європейської цивілізації.

20 лютого 2014 року за участі російських снайперів на Майдані Незалежності у Києві були смертельно поранені мирні учасники Революції Гідності, серед яких – студенти і випускники Львівського національного університету імені Івана Франка. Мужність та героїзм студентів, викладачів, випускників Університету та сотень тисяч українців, які не лише знайшли в собі силу не відступити під натиском варварства і небаченої на той момент жорстокості, а й здобули перемогу у боротьбі за демократію, засвідчили повний крах багаторічних намагань росії перетворити Україну на територію без історичного минулого, а наш народ – на людей, позбавлених цінностей, переконань і майбутнього.

Усвідомлюючи власну неспроможність зруйнувати українське громадянське суспільство, 20 лютого 2014 року росія розпочала давно сплановану спецоперацію з окупації Кримського півострова. Спершу за допомогою зрежисованих мітингів, учасниками яких були переважно росіяни, а через декілька тижнів шляхом введення у Крим регулярних військ, росія де-факто розв’язала війну проти України, важкі наслідки якої зараз відчуває на собі увесь світ.

20 лютого 2014 року – це день горя і втрати для кожного з нас, але це також той день, який врятував Україну та весь цивілізований світ від повільного, але невідворотного, поширення російської брехні і тоталіварварства. Ціною власних життів Герої Небесної Сотні не лише укріпили у свідомості українського народу віру в демократичну Українську Державу, а й викрили безчесну сутність російської загрози, яка проникала своїм корінням у Європу та інші країни світу.

Сьогодні, коли ми всі вшановуємо Героїв Небесної Сотні, дякую кожному з Вас, дорогі колеги, за те, що бережете пам’ять про студента географічного факультету Ігоря Костенка, студента економічного факультету Дмитра Чернявського, випускників Університету Богдана Сольчаника, Сергія Кемського, Володимира Жеребного, Сергія Дідича та всіх Героїв Небесної Сотні, чия любов до України змінила хід історії.

Вічна слава Героям!

Слава Україні!