На історичному факультету провели круглий стіл «Погляд в минуле крізь призму сучасних реалій»

10 березня 2023 року історичний факультет Університету спільно з Львівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти організували круглий стіл «Погляд в минуле крізь призму сучасних реалій» за участю учнів-переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії.

Учасників круглого столу привітали директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Павло Хобзей, заступник декана історичного факультету Віктор Гуменний, старша викладачка кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО Ірина Васильків та професор кафедри суспільствознавчої освіти ЛОІППО Костянтин Баханов.

Ірина Васильків, відкриваючи захід, відзначила високий рівень підготовки учнів, який вони показали у лютому під час проведення обласного етапу змагань та ознайомила учасників з програмою заходу.

Віктор Гуменний у своєму вступному слові зазначив, що вони уже пройшли немалий шлях юних олімпійців, ставши переможцями та призерами обласного етапу Всеукраїнської олімпіади, вказавши, що інтерес до історії для частини з них очевидно стане і справою усього життя. Натомість історичний факультет завжди готовий підтримати їхні інтереси та буде радий бачити їх серед своїх майбутніх студентів.

Під час проведення круглого столу професор Костянтин Баханов наголосив на проблемах, які в умовах чергового етапу російсько-української війни стоять перед істориками у кількох вимірах, зокрема і в контексті створення оновленої концепції шкільної історичної освіти. На його думку, ті виклики, які події сьогодення ставлять перед авторами навчальних програм та шкільних підручників, потрібно вирішувати і з урахуванням погляду самих учнів на наповнення шкільного курсу історії. Поділившись своїми міркуваннями щодо шляхів, якими надалі може йти викладання історії, Костянтин Олексійович запросив учнів до активної дискусії і виступив модератором круглого столу, у якому в рамках невимушеного, але предметного та фахового діалогу учні ділилися своїми думками на актуальні проблеми вивчення минулого.

На завершення відбулося нагородження учнів дипломами переможців ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Директор ЛОІППО Павло Хобзей наголосив на сформованості та змістовності поглядів учнів на питання, яких торкався круглий стіл, згадавши і попередні обговорення проблем історичної освіти, зокрема питань функціонування інтегрованого курсу історії та тих підходів, які були передбачені у концепції «Нової української школи». Відзначив Павло Кузьмович і ті кроки, які заклади освіти області робили та продовжують робити у цьому напрямку. Поряд з дипломами переможців, учні отримали у подарунок цікаві видання з історичної тематики, серед яких були і роботи викладачів історичного факультету Університету – професорів Романа Сілецького, Михайла Глушка, Ярослава Онищука.

Поспілкувався з переможцями обласних змагань, які представлятимуть Львівщину на IV етапі Всеукраїнської олімпіади і багаторічний член журі – доцент кафедри давньої історії України та архівознавства історичного факультету Олександр Целуйко, який надав учням цінні та корисні поради, які стосувались як подальшого етапу змагань, так і їхнього розвитку як майбутніх істориків.

Під час проведення круглого столу відбулась також екскурсія до оновленого Археологічного музею Університету, яку провів його завідувач Ярослав Погоральський. Учні, їхні батьки та вчителі ознайомились з експозицією музею та серед іншого обговорили і перспективи активного залучення Археологічного музею до навчальної роботи з учнями шкіл області.

Світлини: Юлії Гриценко та Христини Яхницької Більше фото