На хімічному факультеті обговорили прикладні аспекти електрохімічного аналізу

3 жовтня 2024 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся IX науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу». Захід тривав у змішаному форматі і передбачав пленарну та стендові сесії, а також лекцію.

Семінар розпочали із хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять Захисників і Захисниць України, які віддали життя у боротьбі за Свободу і Незалежність Української Держави.

Надалі до присутніх звернувся декан хімічного факультету Григорій Дмитрів. «Я радий, що попри всі виклики часу ми маємо змогу продовжувати проведення семінару, який вже став традиційним для нашого факультету. Цей захід є особливо важливим для наших студентів, аспірантів і молодих учених, тож я бажаю, щоб усі Ви, дорогі учасники, сьогодні почули багато цікавого, започаткували нові знайомства, почерпнули цінні знання, поспілкувалися та подискутували», – зазначив Григорій Дмитрів.

До слова також запросили завідувача кафедри фізичної та колоїдної хімії Олександра Решетняка, який розповів про важливість розвитку фізичної хімії в контексті поступу всієї хімічної галузі. «Ми з радістю заслухаємо доповіді, які підготували учасники семінару, і я сподіваюся, що дискусії сьогодні будуть дуже плідними. Вони допоможуть з одного боку краще заглибитися в те, що Ви досліджуєте, а з іншого боку – віднайти нові шляхи для наукових пошуків», – підкреслив Олександр Решетняк.

До студентської молоді звернулася завідувачка кафедри аналітичної хімії Лілія Дубенська. «Пригадую ще перший семінар «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу», тоді, 18 років тому, я була секретарем цього заходу. Тепер же радію, що цю ініціативу вдалося продовжити, і сподіваюся, що в такому ж гарному товаристві ми наступного року відсвяткуємо вже ювілейний десятий семінар. Також тішуся тим, що наш захід розширив свої кордони: ми стартували як цілком локальна подія, а тепер не лише зросли до всеукраїнського масштабу, а й вже вдруге поспіль маємо учасників з-закордону. За такими активними та ініціативними людьми, як Ви, дорогі учасники семінару, – майбутнє електрохімічних методів аналізу, хімії, науки, майбутнє нашої України», – акцентувала Лілія Дубенська.

Надалі захід продовжився лекцією «Biochar-derived screen-printed sensors: from waste valorization to advanced electrochemical sensing devices», яку прочитала запрошена гостя з Інституту аналітичної хімії Словацького технічного університету в Братиславі, докторка філософії Ольга Сарахман. Перед тим як розпочати свою презентацію, Ольга Сарахман наголосила, що хімічну освіту здобула у Львівському університеті і дуже вдячна своїй Alma Mater за якісні знання та любов до обраного фаху. «Сьогодні мені особливо приємно бачити обличчя багатьох викладачів, які мене навчали. Тепер, коли я й сама викладаю, то по-справжньому розумію, як багато енергії та зусиль вони вкладали в те, аби ми, будучи студентами, згодом стали хорошими фахівцями. Особливо я вдячна кафедрі аналітичної хімії, оскільки саме там я знайшла себе як науковець і продовжую свій шлях надалі», – підкреслила Ольга Сарахман.

Опісля лекції семінар продовжився науковим доповідями про визначення констант йонізації деяких ароматичних карбонових кислот в організованих середовищах НПАР, вплив швидкості поляризації АМСелектродів на їхню корозійну тривкість у лужних розчинах, вольтамперометричне визначення нітроімідазолів на алмазному електроді допованому бором, електрод на основі твердої амальгами срібла для вольтамперометричного визначення Е151, методику полярографічного визначення анальгіну, спосіб стандартного додавання для вольтамперометричного визначення Е110 у складних об’єктах.

Також семінар передбачав і стендову сесію у дистанційному форматі. Переглянути теми доповідей та постери можна за посиланням.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото