Науковці й експерти обговорюють у Львівському університеті проблеми безпеки українського народу в ХХІ столітті

Понад 100 фахівців у сфері економіки, філософії, психології та юриспруденції зі Львова, Харкова і Києва 27 листопада 2015 року зібралися у Львівському національному університеті імені Івана Франка, аби обговорити проблеми безпеки українського народу в ХХІ столітті й випрацювати відповідні рішення під час Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: «Безпека українського народу в ХХІ столітті».

«Декілька років тому питання безпеки навряд чи могло би бути проблемою №1 для нас, науковців. Однак через майже чверть століття своєї незалежності Україна знову стоїть перед викликами і загрозами, які несуть зовнішні агресори», – наголосив під час вступного слова заступник декана економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Василь Буняк.

На думку науковця, конференція є першим кроком для того, щоби серйозно поставити питання безпеки в широкому її розумінні. А відтак, за словами заступника декана, від експертів і фахівців у сфері економіки та юриспруденції залежить, як швидко держава зможе знайти вихід із цієї ситуації.

«Проблема безпеки – ключова для всіх наук, однак саме економісти, менеджери, юристи мають стояти в перших рядах, аби дати відпір цим загрозам», – переконаний Василь Буняк.

На складному періоді, який зараз переживає Україна, закцентував увагу і завідувач кафедри менеджменту Львівського університету, професор Володимир Яцура.

«Той період, який ми зараз проживаємо, – дуже складний у контексті умов існування й виживання. Єдиний об’єднуючий вимір у світі – це економічний прогрес. А тому ми, як наукова еліта нації, маємо визначити вектор руху України з огляду на сучасні глобалізаційні процеси у світі», – вважає Володимир Яцура.

Проте цивілізаційний поступ будь-якої держави є неможливим без духовного розвитку народу. «Кожен нація має свою барву і є складовою цілісної багатобарвної світової картини людської цивілізації», – зазначив старший викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Сергій Рудюк.

За його словами, наш народ сьогодні стоїть на переломі: бути чи не бути нашій народності на світовій арені. «Нас без нашої згоди втягнули в ІІІ світову війну. І ми маємо вистояти. Бо наша смерть – це загибуль часточки світової культури, без якої світова картина буде безбарвною», – сказав Сергій Рудюк, додавши, що збереження самобутності – найважливіша місія кожного народу.

Після офіційного відкриття конференції під час пленарного та секційних засіднь учасники обговорили питання місця України в глобалізаційних процесах розвитку світової економіки, духовності як основи державотворення і зміцнення економіки, ролі українських банків як рушіїв розвитку реальної економіки держави, а також зосередили увагу на актуальній проблематиці, пов’язаній із конституційними засадами реформування Української держави.

Нагадаємо, що організатором Всеукраїнської науково-практичної конференції «Безпека українського народу в ХХІ столітті: проблеми, витоки, рішення» є Львівський національний університет імені Івана Франка у співпраці з Національним університетом «Львівська політехніка» та Відкритим міжнародним університетом розвитку людини «Україна».

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото