Науковці Львівського університету взяли участь у XXI Міжнародній конференції з неорганічної хімії

3-6 червня 2024 року в Ужгородському національному університеті відбулася ХХІ Міжнародна конференція з неорганічної хімії (XXI International Conference on Inorganic Chemistry Ukraine). Організатори конференції: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, ДВНЗ «Ужгородський національний університет» МОН України, Наукова рада НАН України з проблеми «Неорганічна хімія», Пряшівський університет (Словаччина), Університет імені Яна Длугоша в Ченстохові (Польща). Науковий форум створив спільний майданчик, об’єднавши науковців як академічних інститутів і закладів вищої освіти України, так і закордонних установ. Конференція зібрала 125 хіміків-неорганіків з різних міст: Київ, Львів, Ужгород, Вінниця, Донецьк, Івано-Франківськ, Луцьк, Одеса, Рівне, Полтава, Чернівці, Харків, Пряшів (Словаччина), Мюнхен (Німеччина), Ченстохова (Польща). Особливо приємно відзначити, що серед учасників конференції були члени Національної академії наук України, професори, доктори наук, кандидати наук і доктори філософії, докторанти, аспіранти, студенти.

Тематика наукових сесій цьогорічного форуму стосувалася актуальних питань хімії; під час конференції працювали секції за такими напрямками: хімія неорганічних і координаційних сполук, у тому числі медична та фармацевтична хімія; характеристика та властивості нових неорганічних речовин, кристалохімія; фізико-неорганічна хімія, нанохімія; матеріали подвійного призначення, альтернативні джерела енергії, хімія навколишнього середовища.

З вітальним словом виступили ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, голова Наукової ради НАН України з проблеми «Неорганічна хімія» Анатолій Білоус, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка Роман Гладишевський, завідувач кафедри фізики напівпровідників Ужгородського національного університету Юліан Височанський, директор Навчально-наукового інституту хімії та екології Ужгородського національного університету Василь Лендєл, завідувач кафедри неорганічної хімії Ужгородського національного університету Ігор Барчій.

З ключовими доповідями виступили: академік НАН України, професор Анатолій Білоус (Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України), академік НАН України, професор Юліан Височанський (Ужгородський національний університет), академік НАН України, професор Роман Гладишевський (Львівський національний університет імені Івана Франка), член-кореспондент НАН України, професор Ігор Фрицький (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), професор Ігор Барчій (Ужгородський національний університет), професор Віктор Глухий (Технічний університет Мюнхена, Німеччина), професор Олександр Голуб (Національний університет «Києво-Могилянська академія»), професор Руслан Марійчук (Пряшівський університет, Словаччина), професорка Олена Марцинко (Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова), професор Міхал П’ясецький (Університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, Польща).

Львівський національний університет імені Івана Франка на конференції в очному форматі був представлений численною делегацією, серед яких проректор з наукової роботи академік НАН України, професор Роман Гладишевський, який є членом наукового комітету та співголовою конференції, декан хімічного факультету, доцент Григорій Дмитрів, працівники кафедри неорганічної хімії, доцентки Оксана Заремба, Наталія Муць, Світлана Пукас, науковий співробітник Наталія Семусьо, аспіранти Андріана Іванушко, Анастасія Брода, Назар Саідов, студенти Дмитро Дмитрів, Богдан Коротошин, Катерина Степанович. Загалом від Львівського університету було подано тези 27 доповідей, серед яких пленарні, усні та стендові доповіді. Молоді вчені Андріана Іванушко, Богдан Коротошин та Назар Саідов нагороджені відзнаками за високий рівень наукових досягнень.

На завершальній науковій дискусії було підсумовано, що наукові дослідження в галузі неорганічної хімії, координаційної хімії, кристалохімії, хімії твердого тіла, фізико-неорганічної хімії, нанохімії є актуальними і спрямованими на підвищення обороноздатності України, зокрема через синтез відповідних сполук і розробку матеріалів на їхній основі, створення екологічних та енергозберігаючих технологій для захисту довкілля від забруднення, соціально-економічний розвиток країни, впровадження інноваційних підходів.

Цікавою була і культурна програма конференції. Учасники відвідали Археологічний музей та Ботанічний сад Ужгородського національного університету, а також Ужгородський замок – Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького.