Науковці Університету – у складі Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій

Нещодавно оприлюднили перелік науковців, які увійшли до складу Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій, який є постійним консультативно-дорадчим органом при Кабінеті Міністрів України, що функціонує з метою забезпечення ефективної взаємодії представників наукової громадськості, органів виконавчої влади й реального сектора економіки у формуванні та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.

Науковий комітет у складі Національної ради – це робочий колегіальний орган, що представляє інтереси наукової громадськості. Склад Наукового комітету формується із 24 вчених, які є науковими лідерами України, мають визначні наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі.

До оновленого переліку осіб, обраних до складу Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій, увійшов головний науковий співробітник, професор кафедри генетики та біотехнології біологічного факультету, доктор біологічних наук Богдан Осташ. Науковець Університету увійшов за категорією «Науки про життя, медичні науки і пов’язані з ним ними технології».

Крім того, професор кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура факультету іноземних мов, доктор філологічних наук Тарас Шмігер увійшов до переліку осіб для заміщення членів Наукового комітету, які можуть достроково припинити свої повноваження (категорія «Соціогуманітарні, економічні і правові науки»).

Додамо, що Науковий комітет Національної ради з питань розвитку науки і технологій розглядає проєкти документів, розроблені робочими групами з питань, що належать до компетенції Національної ради, та приймає щодо них рішення, які вносяться на розгляд Національної ради, ініціює утворення постійних або тимчасових робочих груп, а також експертних комісій з окремих питань, делегує своїх членів та пропонує кандидатури експертів для включення до складу робочих груп, виконує функції наглядової ради Національного фонду досліджень України.

Також Науковий комітет виконує функцію Ідентифікаційного комітету для Наукової ради Національного фонду досліджень, проводить експертизу нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та центральних органів виконавчої влади на предмет відповідності інтересам і засадам державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, надає відповідні рекомендації.