Навчальний візит викладачів факультету іноземних мов до Карлового університету

З 13 по 17 травня 2024 року 8 викладачів факультету іноземних мов – доцентки Юлія Наняк та Олександра Літвіняк, асистентки Світлана Брегман, Оксана Діжак, Олена Рущак, Галина Пехник (кафедра перекладознавства і контрастивної лінвгістики імені Григорія Кочура), Оксана Мольдерф і Тетяна Сопіла (кафедра міжкультурної комунікації та перекладу) – перебували із навчальним візитом в Інституті перекладознавства Карлового університету (м. Прага, Чехія).

Візит відбувся в рамках проєкту «Розбудова потенціалу українських викладачів магістерського курсу усного конференц-перекладу у Львівському національному університеті імені Івана Франка», що реалізовується за грантові кошти Європейського Парламенту в рамках ініціативи «Організація магістерських або бакалаврських курсів з усного перекладу конференцій (відповідність пріоритетним потребам ЄП в українській мові)».

Під час візиту представниці Львівського університету мали змогу відвідати заняття зі синхронного та послідовного перекладу, імітаційну конференцію для студентів другого курсу магістратури, а також прослухати низку семінарів із методики викладання усного перекладу. Зокрема, цінним досвідом поділилася керівниця EMCI-програми в Карловому університеті, дослідниця та викладачка перекладу, лавреатка премії ім. Даніци Селесковіч (2024), проф. Івана Ченькова. Її колеги Катержина Ешнерова, Яна Покойова та Марія Молчан також представили свої напрацювання. Візиту до Карлового університету передувала серія вебінарів із колегами з Інституту перекладознавтва, де вони ділилися практичними аспектами підготовки усних перекладачів.

Варто зазначити, що навчання усному пееркладу в Карловому університеті розпочалося ще в 60-х роках ХХ століття. За 60 років Інститут перекладознавства закріпив свої позиції, як визнаного європейського центру перекладацької освіти, тож пишаємося, що наші викладачі мали змогу переймати досвід саме тут.