#360_градусів_у_діяльності_Львівського_університетуЕкономічний факультет

Команда студентів економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка зайняла 2 місце у фіналі Всеукраїнського змагання “Монетарна політика: виклик Національного банку України університетам” (NBU University Challenge). 🥳🎉

🔹 NBU University Challenge – це конкурс, організований Національним банком України серед закладів вищої освіти. Він передбачає аналіз студентськими командами економічної ситуації в країні та надання рекомендацій щодо монетарної політики. Це унікальна можливість для студентської молоді зазирнути за лаштунки роботи головного регулятора фінансового сектору країни, доповнити та урізноманітнити теоретичне навчання корисним практичним досвідом. Студенти здобувають навики сучасного макроекономічного аналізу, покращують розуміння сутності монетарної політики та особливостей прийняття рішень у цій сфері.

🔹  Змагання проходили у два етапи. Заявки на участь у першому заочному етапі (16 вересня-8 листопада 2019 р.) подали 42 команди з 26 провідних закладів вищої освіти України. За результатами аналізу поданих робіт висококваліфіковане журі, до складу якого входили працівники НБУ, відібрало до фіналу 3 команди, серед яких і команда Львівського національного університету імені Івана Франка.

🔹 Фінал змагань NBU University Challenge відбувся 22 листопада 2019 р. у Національному банку України (м. Київ). Учасники фіналу мали змогу зблизька ознайомитись з роботою комітету монетарної політики Національного банку. Студенти поглибили навики аналітичного мислення, економіко-математичного моделювання, прийняття обґрунтованих рішень на макроекономічному рівні, уміння командної роботи й публічних виступів. Основне завдання команд у фіналі – підготувати та презентувати власні рекомендації для Правління НБУ щодо монетарної політики. Необхідно було обґрунтовано відповісти на ключове питання конкурсу: “Яким має бути рішення Правління НБУ щодо облікової ставки і чому?”. Усіх переможців фіналу змагань запрошено пройти стажування у Національному банку України.

🔹 У складі команди економічного факультету були студенти Каліщук Софія (капітан команди), Бойко Роман, Радик Василь, Ракова Анастасія та Цікалова Рената. Наставники команди – доцент кафедри економічної кібернетики Зомчак Лариса та доцент кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Пайтра Наталія.

🔹 Команда підготувала та представила міжнародному журі презентацію рішення щодо облікової ставки на основі прогнозу інфляції України методами авторегресійного моделювання, динамічної факторної моделі на даних різної частоти та нейронних мереж.

ℹ  Про фінал конкурсу

ℹ  Офіційна сторінка NBU University Challenge

ℹ  Відео-трансляція фіналу