Партнерська зустріч про поширення результатів проєкту INTERADIS «Адаптація та інтеграція іноземних студентів» у Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП)

1-3 жовтня в рівненському Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) відбулася важлива міжнародна подія в рамках проєкту INTERADIS. Метою зустрічей було обговорення проблем та рішень щодо адаптації іноземних студентів у вищих навчальних закладах України, а також обмін досвідом і кращими практиками університетів-партнерів під час реалізації проєкту.

Події від Львівського університету відвідали Свізінська Роксоляна, фахівчиня відділу розвитку й фандрейзингу, та Матвійчук Анастасія, начальниця відділу маркетингу та комунікацій. Також для обміну практичним студентським досвідом у зустрічах брали участь студенти нашого навчального закладу: Гаєвський Владислав, бакалавр третього року навчання філософського факультету, та Осідач Юлія, бакалавр третього року навчання філологічного факультету.

Усі представники консорціуму презентували власні стратегії та практичні напрацювання, що застосовуються в університетах-партнерах для ефективної інтеграції студентів з інших країн. Особливий акцент був зроблений на методах надання якісної психологічної підтримки та формування сприятливого навчального середовища, орієнтованого на задоволення потреб іноземних студентів. Також під час зустрічей представники обговорили питання співпраці між університетом, бізнесом та владою, та шляхи вирішення проблем, пов’язаних з адаптацією та інтеграцією іноземних студентів на державному рівні.

Студенти мали можливість долучитися до насиченої програми, що включала різноманітні тренінги та воркшопи. Неформальна атмосфера заходу сприяла глибшому знайомству з інтернаціональними студентами, які охоче ділилися своїм досвідом навчання. Оцінюючи важливість проєкту, студентка Львівського національного університету імені Івана Франка Осідач Юлія зазначила: “Проєкт INTERADIS є важливим компонентом стратегії нашого університету, спрямованої на підтримку та розвиток міжкультурної студентської спільноти. Ця ініціатива надає іноземним студентам не лише академічну допомогу, а й можливості для активної інтеграції в культурне та соціальне життя України. Такий підхід допомагає формувати випускників, які володіють впевненістю, знаннями та готовністю до викликів глобалізованого світу, а також сприяє розвитку міжкультурного діалогу і співпраці.”

У рамках насиченої програми зустрічей, усі учасники мали можливість ознайомитися з культурними особливостями міста Рівне під час екскурсії, що сприяло глибшому розумінню місцевих традицій, і водночас зміцненню міжінституційних зв’язків та розвитку професійних і дружніх стосунків між партнерами.

Ця подія стала важливим етапом у вдосконаленні процесу адаптації іноземних студентів в українських університетах, що своєю чергою, підвищило конкурентоспроможність української освіти на міжнародному рівні.